У школах Дніпра з’явились люди у формі

У Дніпрі презентували проект «Шкільний офіцер поліції». Його мета — навчити підростаюче покоління безпечної поведінки, виховати в малечі повагу до закону, ознайомити учнів шкіл з їхніми правами та не боятись людей у формі. Такі офіцери  поки що з’являться у 65 школах міста, а надалі вони працюватимуть у кожному навчальному закладі Дніпра.

Звернутись по допомогу

Дніпро — не новачок із впровадження шкільних офіцерів поліції. Вони вже працюють у Львові, Києві, Одесі. Це діючі інспектори поліції, котрі пройшли відбір та спеціальний тренінг, на якому вчились працювати з дітьми.

Шкільний офіцер щодня навідуватиметься до закріпленого за ним навчального закладу, проводитиме профілактичні бесіди зі школярами, їхніми батьками та вчителями. Поки що у місті є 10 таких офіцерів, за кожним закріплено кілька шкіл. Вони регулярно проводитимуть із дітьми уроки на найрізноманітніші теми — від лекцій про те, як безпечно переходити дорогу та поводитись із невідомими знахідками, до булінгу та попередження правопорушень. «Мета проекту — виховати свідомих громадян, які поважатимуть один одного, закон та поліцію. Вважаю, що результат ми зможемо побачити через 5-10 років, коли діти виростуть та стануть свідомими громадянами країни», — сказав начальник відділу зв’язків з громадськістю УПП в області Павло Карманов.

Патрульні працюватимуть за спеціальною програмою, яка погоджена Міносвіти та міс­тить 19 занять з учнями 1-11-х класів. «Діти повинні знати, що поліцей­ський — це людина, яка може допомогти, до нього треба звертатись, якщо виникли певні проблеми не тільки в школі, але й удома», — зазначив головний спеціаліст управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради Владислав Полушкін.

Також шкільні офіцери проводитимуть профілактичні бесіди не тільки зі школярами, але й з їхніми батьками, вчителями, а відтак можуть бути присутніми на батьківських зборах, якщо в цьому виникне потреба.

Відкритий урок

Як саме працюватиме шкільний офіцер, патрульні поліцейські продемонстрували на прикладі КЗО «Спеціалізована середня загально­освітня школа №22 з поглибленим вивченням іноземної мови» ДМР. Тут провели відкритий урок, присвячений темі булінгу, тобто цькуванню у школі. Дітям розповіли про те, які бувать різновиди насилля, чому не слід стояти осторонь, якщо в класі відбувається цькування, та як його уникнути.

«Якщо в дитини виникне певна ситуація, вона зможе звернутись до вчителя, аби той повідомив поліцейському, або ж до самого офіцера — на перерві, після уроків чи коли правоохоронець перебуватиме у школі — його розклад незабаром з’явиться в кожному закладі», — говорить координатор проекту «Шкільні офіцери поліції» Наталя Очеретяна. Урок провели для учнів 6-го класу, бо саме в цьому віці стосунки між дітьми починають змінюватись, й інколи на гірше. «Раніше до нас уже приїжджали поліцейські й розповідали, як безпечно поводити себе на вулиці та з незнайомцями. Завдяки сьогоднішньому уроку я багато дізналась про булінг. У старших класах — це поширена проблема, що дуже погано. Людина хоче самоутвердитись за рахунок іншої, а всі за цим лише спостерігають та не допомагають жертві булінгу», — розповіла учениця 6-го класу Катерина.

Реагування на проблеми

Якщо шкільний офіцер під час роботи в школі дізнається про вчинення адміністративного чи кримінального правопорушення стосовно дитини або самою дитиною — у подальшому цим зай­матиметься інспектор ювенальної превенції. «Від даного проекту чекаємо, що в школах і в родинах дітей буде виявлено більше проблем, і в нас з’явиться можливість на них відреа­гувати та попередити скоєння тяжких злочинів. Якщо буде виявлено правопорушення, то згідно з чинним законодавством складається протокол та справою займеться інспектор з ювенальної привенції того району чи міста, де розташована школа», — говорить начальник відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУ НП в області Ганна Карпеченкова. За її словами, виконувати функції шкільних офіцерів у містах області, де немає пат­рульної поліції, будуть представники відділу ювенальної превенції.

Коментар

Наталя Ткач, директор ССЗШ №22:

— Присутність шкільного офіцера у навчальному закладі — значна допомога, бо такі уроки допомагають дітям зрозуміти, як потрібно ставитись один до одного, навчають основ правових знань. В учнів завжди багато питань, і коли вони не знаходять відповіді у батьків чи вчителів — повинні звернутись до спеціаліста.

Коментар

Лариса, мама учня 5-го класу ССЗШ№ 22:

— Такі уроки обов’язково потрібні дітям, бо в нас наразі дуже непростий час. Лекції патрульної поліції допомагають школярам стати згуртованішими, дізнатись про те, куди в разі потреби можна звернутись по допомогу, вміти захистити себе та не замикатись. Діти не бояться людей у формі, вони довіряють поліцейським.

Анастасія Нефретова