Які люди найбільше вірять у гороскопи: цікаве дослідження

Гороскопи на різну тематику просто заполонили мережу. Дослідники з’ясували, які типи людей схильні довіряти прогнозам від астрологів.

Нарцисизм – найсильніший показник віри в астрологію. Крім цього, віра пов’язана з інтелектом: чим вищий IQ, тим нижча ймовірність читання гороскопів. Є також кореляція зі статтю та віком: жінки та літні люди більше схильні довіряти зіркам, повідомляє «Радіо Максимум».

Науковці опитали 264 особи, більшість із яких були жінки віком від 25 до 34 років. Добровольці пройшли кілька особистісних тестів, короткий тест на інтелект та заповнили дві анкети. Перша допомогла оцінити рівень віри в астрологію, друга — рівень нарцисизму.

Дослідники вважають, що зв’язок між астрологією і нарцисизмом можна пояснити «егоцентричним світоглядом, що їх об’єднує». Крім того, позитивна риторика гороскопів може підживлювати нереалістичне відчуття власної переваги над іншими.

Інші дослідження показували, що люди вірять в астрологію, коли перебувають у стані стресу — наприклад, у період особистих негараздів.

фото з відкритих джерел