Які психічні хвороби найрозповсюджені у Дніпрі

Найпоширенішими психічними захворюваннями на сьогодні в Україні є шизофренія, депресія і різні види її прояву, а також тривожні розлади.

«Варто зазначити, що на сьогоднішній день депресія займає лідируюче місце. Також виходить на перші позиції в відсотку інвалідизації», – розповів завідувач психоневрологічних відділенням №32 КУ «Дніпропетровська клінічна психіатрична лікарня” ДОС» Сергій Анісімов  під час прес-конференції в ІА «Мост Днепр».

“У Дніпропетровській області зареєстровано близько 70 тис осіб з психічними розладами. Це ті пацієнти, які враховані і проходили лікувальні заходи в медичних установах. Переважно, це люди з хронічними психічними розладами, пацієнти, що пройшли лікувальні заходи в умовах спецзакладу”, – підкреслив він.

Депресія — термін, що використовується для позначення настрою, симптому, та синдромів афективних розладів. Перебіг депресії пов’язаний з низьким рівнем серотоніну в мозку людини. Депресію лікують медикаментозними та психологічними методами. Серед медикаментів найчастіше використовують антидепресанти. Серед психологічних методів застосовують психотерапію. Існують такі види депресій: набуті, сезонні,  спадкові (генетично обумовлені) та післяпологові депресії жінок.

Шизофренія – психічне захворювання, що характеризується розладом розумових процесів. Вона найчастіше проявляється у вигляді слухової галюцинації та параної або дивних маній чи дезорганізованості мови і мислення. Це супроводжується значною соціальною або професійною дисфункцією. Поява симптомів зазвичай відбувається в юнацькому віці, з глобальною поширеністю упродовж життя. Діагноз ставлять на підставі спостережуваної поведінки та інформації про симптоми пацієнта.

Добавить комментарий