Які штрафи чекають продавців підсніжників?

Тільки-но на Дніпропетровщині розпочалася весна, як на вулицях з’явилися торговці підсніжниками та шафраном. Проте зривати та продавати ці червонокнижні рослини – суворо заборонено. Порушників чекає штраф, повідомили в департаменті екології та природних ресурсів ДніпроОДА.
«Щороку навесні Дніпропетровщина бореться з браконьєрами, які зривають та продають рідкісні квіти. Нахабних комерсантів виявляють поліцейські, лісничі, екологи, громадські активісти, — зазначили в департаменті. – Проте важлива і сумлінність мешканців області. Якщо такі букети ніхто не буде купувати, то й продавати їх не буде сенсу. Це може врятувати чудові рослини від зникнення».
Збирати та продавати заборонено підсніжник складчастий, білоцвіт весняний, цикламен Кузнєцова, шафран Гейфелів, кримський, весняний. Ці рідкісні рослини занесені до Червоної книги України.
«На порушників чекає штраф від 510 до 1700 гривень. Цьогоріч   7 березня  вже виявили кілька випадків незаконної торгівлі рідкісними рослинами. Їх продавали на стихійних ринках. Склали протоколи, які вже передали до суду», — розповів старший державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища у Дніпропетровській області Василь Педоренко.
Минулоріч на Дніпропетровщині виявили близько 20 випадків незаконної торгівлі рідкісними весняними квітами