Якої допомоги потребують внутрішньо переміщені особи на Дніпропетровщині

Проведені на Дніпропетровщині соціологічні дослідження засвідчили, що серед внутрішньо переміщених осіб в області більше жінок. Зокрема, із-поміж 400 тис. тимчасово переміщених осіб у регіоні проживають 135,5 тис. жінок, 78 тис. чоловіків та 95,7 тис. дітей. Іще 92,7 тис. громадян – це старші та мало­мобільні люди.

Найбільша кількість людей серед цих 400 тис. громадян переїхала до Дніпропетровщини з Донецької області – понад 56%, іще 13,5% – із Луганщини та 12,3% – із Херсонщини. Найменше (0,3%) переїхало до нашого регіону ВПО з Миколаївської області.

Також Дніпропетровська область – серед трійки лідерів регіонів, куди релокувався бізнес. За даними Опендатабот, до нашого краю переїхали 710 підприємств.

«Зважаючи на те, що до нас переселилося найбільше жінок із дітьми і переважна більшість підприємців – на Дніпропетровщині належний рівень підтримки. Обговорили всі ці питання на нараді з очільниками наших громад. Ми й надалі дбатимемо про забезпечення прав ВПО, особ­ливо – вразливих категорій. Дякую головам громад за підтримку наших людей у складний для держави час», – сказав голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

Зараз для тих, хто переїхав до Дніпропетровщини, найнеобхідніші медичні послуги. Для 78% опитаних – це найнагальніше питання, для 76,5% важливо мати індивідуальне житло. Фінансова підтримка необхідна для 82% опитаних. Далі йдуть освітні можливості для дітей, юридична, психологічна підтримка – перераховані пункти важливі для 66-67% громадян.

«Для інтеграції ВПО на новому місці проживання потрібно ретельно вивчити їхні проблеми та роз­робити дієві заходи для їхнього розв’язання. І перший крок у цьому – комплексне наукове окреслення проблемних зон», – розповів менеджер проєкту Вадим Гавриліце.

Допомогу від місцевої або державної влади зараз отримують 85,5% опитаних, 54,8% допомагають міжнародні гуманітарні організації, 50,9% отримують допомогу від українських благодійних і громадських організацій та волонтерів. Понад 76% опитаних як допомогу отримують гроші, майже стільки ж (75,5%) – продукти. Також людям надається медична, психологічна та юридична допомога.

Перебувати на Дніпропетровщині до появи можливості повернутись додому планують 32%, у довгостроковій перспективі жити в регіоні планують 17,5% опитаних, іще 25,8% не визначились, що будуть робити далі, і 2,3% планують ви­їхати в інше місто України.

ВПО

Опитування проводили ГО «Об’єднання відповідальних громадян», ТОВ «Оперативна соціологія» та ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій».

ТАМАРА БЄЛКІНА