Їжа, яка вбиває вашу підшлункову залозу

Солодощі, спеції, смажені страви, газовані напої, фастфуд. Деякі продукти здатні «вбити» підшлункову залозу, про це розповіли експерти на YouTube-каналі «Добрі поради». Пише «Країна здоров’я».

Підшлункова залоза дуже чутлива до харчування. Невідповідні, важкі для перетравлення продукти можуть провокувати запалення органу, яке негативно відбивається на всіх системах організму. Експерти-ендокринологи назвали продукти, здатні виявитися «вбивцями» настільки ніжною і важливою залози.

За їх словами, для підшлункової залози вкрай небезпечні солодкі газовані напої, оскільки, крім вуглекислого газу, дратівної слизову, вони також містять підсолоджувачі, ароматизатори та консерванти, що сприяють розвитку запальних процесів в органах шлунково-кишкового тракту.

Промислові напівфабрикати і фастфуд містять штучно синтезовані трансжири, здатні запускати запальний процес і згубно впливають на судини.

Продуктами-вбивцями для підшлункової залози можуть бути і солодощі, якщо вони вживаються регулярно і у великій кількості. Особливо шкодять органу ті види десертів, в яких крім цукру містяться також жир і додаткові інгредієнти, що підвищують загальну калорійність виробів.

В цілому, вважають експерти, ворогами підшлункової можуть бути практично будь-які готові або напівготові продукти. Вони все містять штучні добавки, що поліпшують смак і подовжують термін придатності. Ці речовини не є природними для травлення компонентами, при їх засвоєнні підвищується ризик різних порушень в органах шлунково-кишкового тракту.

Крім того, список «убивчих» для підшлункової продуктів поповнили гострі приправи, подразнюють її слизову оболонку і сприяють розвитку гострих запальних процесів, а також алкогольні напої.

 

Фото: pixabay