Юні художники із Нікополя завітали до Львову

Під час зустрічі двох творчих людей – народного артиста України, письменника зі Львова Сергія Кустова і кандидата філософських наук, доцента Антоніни Косих із Нікополя – виникла ідея проекту «Львів – Нікополь: творча співдружність». Одним із перших кроків у рамках проекту стала книга для дітей «Козаки, сполом!», яку написав Сергій Кустов, а проілюстрували нікопольські юні художники.

Никополь

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КРАЮ

За 50 років роботи в Театрі для дітей народний артист України Сергій Кустов зіграв більше 200 ролей. Кілька років тому почав писати книги. До текс­ту трьох із них нікопольські вихованці ізостудій намалювали ілюстрації. Для друку «Козаки, сполом!» міська влада Нікополя виділила кошти, в вересні цього року в центральній бібліотеці відбулася презентація унікальної книги, а в грудні її представили в експоцентрі Львова. Видання складається з двох частин: легенди Нікопольського краю і Гадяча, звідки родом Кустов. У Міністерстві освіти та науки розглядають питання щодо включення даної книги до переліку посібників для позакласного читання.

Коли Сергій Кус­тов гостював у Нікополі, його зачарували плавні, кургани, пектораль… Так виникла ідея нової роботи «Легенди козацького краю». А щоб львів’яни теж ознайомилися з цікавою історією Нікопольщини, письменник запросив своїх співавторів – юних художників – завітати до Львова. Але не просто завітати, а взяти участь у виставці-ярмарку «Дитячий світ -2016», де презентувати Нікопольщину в трьох програмах: «Нікопольщина – край п’яти Січей», «Нікопольщина – серце Скіфії», «Нікопольський ярмарок».

Багатий наочний матеріал, історичний квест, майстер-класи з розпису пряників, кераміки, візерунків скіфського та коза­цького одягу неодмінно привертали увагу відвідувачів. У Нікопольському павільйоні упродовж усіх чотирьох днів був ажіотаж. Аби купити чи розмалювати солодку візитівку регіону – медові пряники – шикувались черги. Ну, а щоб остаточно відчути себе скіфською царицею або гетьманом, бажаючі могли одягнути аутентичний одяг і сфотографуватися.

Никополь

ЩЕДРА ГОСТИНА

Львів’яни теж не залишилися в боргу. Культурна програма для нікопольської делегації була досить насиченою: оперета «Циганський барон» і балет «Лебедине озеро» у Львівському національному академічному театрі опери і балету ім. С.Крушельни­цької, вистави «Голий король» і «Блазні мимоволі» у Національному академічному українському драматичному театрі ім. М.Заньковецької, вистава у Львівському духовному театрі «Воскресіння», відвідування Будинку письменників і Будинку художників, видавництва «Сполом», а також безкоштовна екскурсія містом. Узагалі львів’яни вразили своєю щирістю та щед­рістю. Всі зустрічі і спілкування неодмінно закінчувалися обміном подарунками. До речі, відвідуючи майстер-класи з кераміки і розпису пряників у Нікопольському павільйоні, львів’яни робили гарні речі не тільки для себе, а й для дітей-сиріт. Потім у Будинку письменників солодкі різдвяні зірочки і медальйони із зоб­раженням скіфського знака Сонця подарували дітлахам, у яких немає батьків, на згадку про наш край.

Емоційний відгук відвідувачів Нікопольського павільйону був одностайним: «Приїжджайте до нас іще. Чекаємо нової зустрічі у Львові!»

Никополь

КОМЕНТАР

СЕРГІЙ КУСТОВ:
– Коли я побачив, з яким розмахом і величезною кількістю коробок делегація з Нікополя вивантажувалася на перон, то зрозумів, що до участі у виставці-ярмарку «Дитячий світ – 2016» нікопольці підготувалися добре. Майстер-класи користуються успіхом і попитом, львівські художники готові й надалі ділитися своїми доробками з талановитими дітьми з Нікополя, творчі колективи Львова вже зацікавлені у співпраці. У мене з’явилась ідея нової книги під назвою «Легенди козацького краю». Це теж буде спільний творчий проект із дітьми.

КОМЕНТАР

АНТОНІНА КОСИХ:
– Цей проект дієвий і дуже затребуваний. І насамперед він необхідний нашим дітям. Тому я дуже вдячна нікопольській місцевій владі і спонсорам, які розуміють, куди дійсно варто вкладати кошти. Тепер нам треба гідно підготуватися до зустрічі дитячої делегації зі Львова і показати їм наш край.

ОЛЕНА ЩЕРБОВА

Добавить комментарий