Юристи консультують щодо надання групи інвалідності

Я – інвалід по слуху, діагноз – двостороння нейросенсорна туговухість 3 ступенів ліворуч, глухота – праворуч Н 90.3. Чи повинна мені надаватися група інвалідності без зазначення строку повторного огляду? Чому МСЕК відповіла, що не повинна? Що робити в цій ситуації? На запитання відповідає адвокат – Оксана Костенко.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 січня 2015 р. № 10 «Про затвердження переліку анатомічних дефектів, інших незворотних порушень функцій органів і систем організму, станів та захворювань, за яких відповідна група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду» визначає перелік захворювань, за яких III група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду. До таких захворювань належить двобічна глибока туговухість із підвищенням порогів повітряної провідності 86 Дб та більше на частотах 500-4000 Гц у разі неможливості хірургічної корекції.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Отже, для призначення III групи інвалідності без зазначення строку повторного огляду МСЕК, слід було встановити:

  1. Конкретні цифри зниження слуху в дБ. Під час розрахунку зниження слуху за класифікацією МСЕ використовується середнє значення від зниження слуху на 3 частотах: 500, 1000, 2000 Гц (в дБ).
  2. Чи можлива в даному випадку хірургічна корекція?
  3. Причину та тривалість захворювання.

Тобто перспективи встановлення інвалідності в разі приглухуватості залежать від її ступеня, основної професії хворого і ступеня адаптації в суспільстві, використовуючи слухові апарати.

Відповідно до п.23, 25 Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 р. №1317, у разі незгоди з рішенням районної, міжрайонної, міської комісії хворий або особа з інвалідністю має право подати упродовж місяця після одержання висновку комісії письмову заяву до Кримської республіканської, обласної, Київської та Севастопольської центральних міських комісій або до комісії, в якій він проходив огляд, чи до відповідного управління охорони здоров’я, а також рішення комісії може бути оскаржене до суду в установленому законодавством порядку. Підсумовуючи вищевикладене, якщо ви не згодні з рішенням МСЕК, то маєте право подати скаргу на дії МСЕК до відповідного управління здоров’я чи до суду, при цьому обов’язково зазначивши підстави вашої незгоди з рішенням МСЕК.

Якщо у вас виникли запитання, телефонуйте – (096) 171-42-09, (093) 354-51-65, або пишіть: jurist24.7@gmail.com, і ми дамо вам відповідь.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!