Юристи консультують: все про авансовий внесок

Рішенням районного суду задоволено мою позовну заяву про стягнення заборгованості за договором позики, мені видано виконавчий документ, з яким я звернувся до виконавчої служби про примусове виконання рішення суду, але мені відповіли, що спочатку необхідно сплатити авансовий внесок і тільки потім рішення суду почнуть виконувати. Чи дійсно необхідно сплачувати авансовий внесок?

На дане питання відповідає юрист ТОВ ЮК «Юрист 24-7» Оксана Миколаївна Костенко. Відповідно 26 Закону України «Про виконавче провадження» у новій редакції від 02.06.2016 вказано, що виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа за заявою стягувача про примусове виконання рішення, до заяви про примусове виконання рішення стягувач додає квитанцію про сплату авансового внеску в розмірі 2 відсотків суми, що підлягає стягненню, але не більше 10 мінімальних розмірів заробітної плати, а за рішенням немайнового характеру – у розмірі одного мінімального розміру заробітної плати з боржника — фізичної особи та в розмірі двох мінімальних розмірів заробітної плати з боржника – юридичної особи.

Від сплати авансового внеску звільняються державні органи, інваліди війни, інваліди I та II груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів I та II груп, громадяни, віднесені до категорій 1 та 2 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у разі їх звернення до органів державної виконавчої служби.

Тобто, якщо ви не входите в категорію осіб, які звільняються від сплати авансового внеску, то його необхідно сплатити. У разі порушення вказаного обов’язку для вас, як для стягувача можуть наступити негативні наслідки, а саме: якщо стягувач не надав підтвердження сплати авансового внеску при поданні виконавцеві виконавчого документа, то  виконавчий документ повертається стягувачу без прийняття до виконання.

Відповідно до частини 3 статті 43 Закону України «Про виконавче провадження» після закінчення виконавчого провадження або повернення виконавчого документа стягувачу авансовий внесок повертається стягувачу, якщо інше не передбачено цим Законом. Передбачається, що при розподілі стягнутих виконавцем з боржника за виконавчим провадженням грошових сум (у тому числі одержаних від реалізації майна боржника) у першу чергу повертається авансовий внесок стягувачу на організацію та проведення виконавчих дій. До витрат на організацію та проведення виконавчих дій належать кошти, витрачені на перевезення, зберігання і реалізацію майна боржника; оплату праці експертів, перекладачів та інших осіб, залучених у встановленому порядку до провадження виконавчих дій, розшук боржника, оголошення в засобах масової інформації; виготовлення та пересилення документів виконавчого провадження, ведення Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень, інші необхідні витрати для забезпечення належної організації виконання рішень органами державної виконавчої служби.

Якщо у Вас виникли юридичні запитання, пишіть на jurist24.7@gmail.com і ми дамо вам відповідь.

Добавить комментарий