З початку повномасштабної війни Кривий Ріг прийняв 70 тис переселенців

З початку повномасштабної війни Кривий Ріг прийняв 70 тис мешканців із охоплених бойовими діями регіонів.

Із них 17 тис – діти. Майже половина переселенців – із Херсонської області.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук під час робочої поїздки до Кривого Рогу підкреслила: допомогу внутрішньо переміщеним особам у Дніпропетровській області організовано дуже добре.

«Регіон може вважатись прикладом у тому, як проводити роботу з переселенцями. Все організовано якісно і професійно», – зауважила Ірина Верещук.

До Кривого Рогу переїжджають із Херсонської, Донецької, Луганської, Харківської, Миколаївської областей. А ще – із громад Дніпропетровщини, на території яких ведуться бойові дії. Наприклад, із Зеленодольської – 2,5 тис мешканців.

«Дніпропетровщина перетворилася на осередок допомоги внутрішньо переміщеним особам. Приймаємо людей майже з усіх областей України. У регіоні створили 20 тис місць у прихистках, де переселенці можуть жити тривалий час. Під них облаштували переважно гуртожитки та освітні заклади», – зазначила заступниця голови Дніпропетровської ОВА Ольга Горб.

Окрім грошових виплат від держави, у Кривому Розі переселенці отримують допомогу від міста – на лікування або вирішення соціально-побутових проблем.

«Прагнемо, аби переселенці почували себе, наче вдома. І знали: українці завжди допомагають українцям. Всі, хто до нас переїхав – уже стали криворіжцями», – сказав начальник військової адміністрації Кривого Рогу Олександр Вілкул.

У Кривому Розі працюють два гуманітарні хаби. Там переселенцям допомагають зареєструватися, знайти житло, отримати медичну, психологічну, юридичну допомогу. А ще – продуктові набори. Є і дитяча кімната.

«Наші військові допомогли нам наприкінці травня дістатися Кривого Рогу. Тут допомогли відновити документи на діток, з речами», – поділилася переселенка із села Велика Олександрівка Херсонської області Юлія Деркач.

«Кривий Ріг – найбільше місто, в якому я побувала. Ми з мамою ходили до фонтанів, у парк, до великого сонячного годинника. Мені тут подобається, і тут дуже добрі люди», – сказала Наталка, донька Юлії Деркач.

У місті – 86 тимчасових прихистків. Там людей забезпечують триразовим безкоштовним харчуванням.

«У мене трійко дітей. Найменший Тимур народився тут, у Кривому Розі. Йому два місяці, – розповіла переселенка із селища Високопілля Херсонської області Ірина Безрук. – Нам допомогли і з житлом, і харчуванням, і виплати оформити. Тепло прийняли. Дякуємо місту за прилисток».

Загалом на Дніпропетровщині стали на облік 290 тис переселенців, із них 70 тис дітей. Проте реальна кількість внутрішньо переміщених осіб у регіоні – більш ніж 300 тис.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!