Замість відпочинку — на лікарняні ліжка

З початку літнього оздоровчого сезону на дорогах Дніпропетровщини трапилося 45 ДТП за участю неповнолітніх. 49 юних учасника руху замість відпочинку потрапили на лікарняні ліжка з травмами, які вони отримали внаслідок дорожньо-транспортних пригод, 1 дитина-пасажир загинула.

Майже 80% ДТП за участю неповнолітніх відбувається з вини дорослих – водіїв транспортних засобів. Більшість дітей (51%) травмувалися в якості пасажирів внаслідок безвідповідальності водія.

Шановні батьки! Необхідно пам’ятати, що найбільш поширеними порушеннями Правил дорожнього руху дітьми є, несподівана поява на проїзній частині, перехід дороги в невстановленому місці або на заборонений сигнал світлофора, ігри поблизу дороги, а також порушення Правил дітьми-велосипедистами та водіями скутерів.

Наголошуємо, що знати і виконувати правила дорожньої безпеки повинні не тільки діти, але і дорослі, з яких вони беруть приклад. Адже самий кращий спосіб виховання — це приклад дорослих. Іншими словами, успіх профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму залежить від свідомості, особистої культури та дисциплінованості кожного з нас. Щоб дитина не порушувала Правила дорожнього руху, вона повинна не тільки їх знати — необхідно сформувати звичку їх дотримуватися. Постарайтеся приділити питанню безпеки більш часу, щоразу нагадуйте елементарні правила поведінки на дорозі, демонструйте власним прикладом як потрібно поводитися під час участі у дорожньому русі, обов’язково перевірте засвоєні знання.

Велосипеди, ролики – всі ці засоби, які так полюбляють малюки, можуть зіграти злий жарт. Адже забавившись, дитина стає неуважною, а її поведінка часто буває не передбачуваною. Особливу увагу звертаємо, що непоодинокі випадки керування мототранспортом підлітками, які не мають не лише посвідчень водія, а й необхідних знань ПДР та навичок, внаслідок потрапивши в інтенсивний потік транспорту не завжди адекватно оцінюють дорожню обстановку та розгубившись, не в змозі впоратись з керуванням, потрапляють в ДТП.

Як приклад, сьогодні вночі в с. Письменне Васильківського району 16-річна дівчинка керуючи мопедом «Хонда» не вибрала безпечну швидкість руху, не впоралась з керуванням в результаті чого допустила його падіння. Внаслідок цього водійка та 16-річна пасажирка отримали тілесні ушкодження.

Водіям транспортних засобів необхідно підвищити увагу до маленьких пішоходів. Пам’ятайте: поведінка дитини на дорозі, часто є непередбачуваною. Тож будьте особливо уважні при проїзді пішохідних переходів і в місцях можливої появи дітей. Заздалегідь знижуйте швидкість, зупиніться і пропустіть дітей, які переходять дорогу, в темну пору будьте особливо уважні.

Звертаємось до дорослих — безпека дітей залежить, насамперед, від ВАС. Шановні водії, батьки! Потурбуйтесь, щоб літо для дітей було наповненим лише приємними спогадами, давайте разом докладемо максимум зусиль, щоб дороги дитинства завжди були безпечними!

Відділ УПД ГУНП в Дніпропетровській області

Добавить комментарий