Завтра Дніпро приєднається до Всеукраїнського зоомітингу

4 квітня стартує Всеукраїнський мітинг захисту тварин. Вперше до мітингу приєднуються зооорганізації Нікополя та Чорноморська. Як повідомляють організатори, в столиці мітинг стартує завтра біля стін Верховної ради. У Дніпрі мітинг відбудеться біля приміщення Дніпровської міськради. В інших містах України також вийдуть волонтери на мітинг біля стін урядових установ.

Коли нарешті приймуть законопроект

Останній мітинг в підтримку 5119-1 показав, що 95% депутатів підтримують цей закон, все впирається в Андрія Парубія, який не ставить законопроект на розгляд у Верховній Раді. Деякі волонтери у соцмережі говорять, що вже ладні вивозити тіла всіх убитих тварин під будинок Парубія та штурмувати Верховну раду.

Мета усіх цих мітингів – реалізація законопроекту №5119-1. Демократія кожної розвиненої країни світу, зокрема, приділяє значну увагу правам тварин та захисту тварин від насильства, жорсткого поводження, каліцтва та навмисного винищення. Адже права людини цінуються і дотримуються лише у тому суспільстві, яке поважає права тварин.

Задоволення хворобливих пристрастей у спричиненні страждань та вбивстві тварин є кримінальним злочином у таких країнах, як Сполучені Штати Америки, Канада, Австралія, країнах Європейського союзу. В листопаді 1987 року було прийнято Європейську конвенцію про захист домашніх тварин, Україною вказану конвенцію ратифіковано 18 вересня 2013 року.

Проте, нажаль, станом на сьогодні непоодинокими залишаються випадки жорстокого поводження з тваринами, їх мордування та вбивства. Так, на теренах України навіть діють декілька незаконних формувань (догхантерів), які в край жорстокий спосіб знущаються над тваринами, вбивають їх. Крім того, вони фільмують свої злочинні діяння та розміщають їх у соціальних мережах, активно пропагуючи такий спосіб життя.

Все це стало можливим за умови відсутності адекватного покарання з боку держави. Неадекватно низькі штрафи, передбачені Кодексом України про адміністративні правопорушення, та де-факто відсутності кримінальної відповідальності (хоча вона і передбачена Кримінальним кодексом України). Так, жорстоке поводження з тваринами, їх мордування або вчинення інших дій, що призвели до їх мучення, каліцтва чи загибелі тягнуть за собою накладення штрафу від дев’яти до двадцяти одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. А, в свою чергу, знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, а також нацькування зазначених тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців.

«Європейська Україна повинна приділяти значну увагу захисту тварин від знущання, мордування та вбивства, тим самим виховуючи у всіх членів суспільства повагу не лише до тварин, але і один до одного. Наприклад, нещодавно Україну сколихнув жахливий випадок, що стався 28 лютого цього року. За інформацією ЗМІ Тячів NEWS  невідомий на очах у мешканців багатоповерхівок відрізав голову собаці і носився з нею по околицях, поки його не забрала поліція. Відділ комунікації ГУ Національної поліції в Закарпатській області повідомив, що в неділю близько 14:30 патрульні поліцейські отримали інформацію про те, що біля ТЦ «Токіо» невідомий чоловік убив собаку. На місце події прибули поліцейські. Поліцейські зупинили підозрілого чоловіка, який тримав в руках поліетиленовий пакет. У пакеті була … відрізана голова собаки! Зловмисник повідомив, що його вкусила на вулиці ця собака, через що він відрубав їй голову… У чоловіка вилучено знаряддя скоєння злочину — ніж типу мачете. За словами молодої людини, це мачете він придбав в минулому році на ринку в Ужгороді у невідомої особи. За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ст.299 ч.1 Кримінального кодексу України (Жорстоке поводження з тваринами). Зловмиснику загрожує великий штраф, або арешт на строк до 6 місяців», — наголошує депутат Андрій Немировський, автор законопроекту.

Також у мережі стартував флешмоб на підтримку цього законопроекту. Потрібно зробити фото з вашим улюбленцем і написом #5119_1protectpets. Його мета – привернути увагу депутатів, аби вони проголосували за зміни.

флешмоб_тварини

А як у Дніпрі

Завтра о 9 ранку на проспекті Дмитра Яворницького, 75 біля міськради зберуться волонтери та жителі Дніпра на підтримку законопроекту 5119-1.

«Це вирішальний і завершальний мітинг. Так, вівторок —  це робочий день, але всього 30 хвилин вашого часу, допоможуть викорінити це зло і жорстокість по відношенню до нещасних тварин. Якщо не через тварин, приходьте заради себе і ваших дітей! Приходьте з дітьми, з вашими домашніми тваринами. Всі шкуродери — це вбивці, і на тварин лише тренуються, а пізніше переходять на дітей, людей. У Дніпрі маса жорстоких випадків, і все це через нашу бездіяльность. Шкуродери в край знахабніли і в відкриту стріляють в собак і кішок з вікон машин», — закликають дніпровські волонтери.

 Підготувала Дарина Сухоніс