Заяву на реєстацію шлюбу тепер можна подати через Інтернет

Якщо ви вирішили побратися, то щоб подати заяву на реєстрацію шлюбу необов’язково прямувати до ДРАЦСу. Тепер це можна зробити, не виходячи з дому – через Інтернет. Нову адмінпослугу можна отримати на порталі iGov.org.ua або на сайті minjust.gov.ua. Її презентували в Головному територіальному управлінні юстиції у Дніпропетровській області.

«Усі адмінпослуги мають бути в електронному форматі. На сьогодні жителі регіону можуть отримати на iGov уже 220 послуг. Портал iGov підвищує ефективність роботи держорганів, мінімізує корупційну складову і є зручним для людей. Щотижня в режимі онлайн запускаємо нові послуги. Долучилася до практичного сервісу і юстиція. Відтепер, не виходячи з дому, можна зареєструвати шлюб», – підкреслив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Замовити послугу просто. Треба зайти на портал iGov.org.ua. Далі – авторизуватися через програму BankID, яка дозволяє підтвердити особу шляхом використання банківських даних.

Після цього заповнити форму заявки. Треба зазначити контактні дані: e-mail та телефон. Потім обрати ДРАЦС, у якому пара бажає провести урочисту церемонію. До заяви додається квитанція про оплату послуги.
Далі наречений та наречена обирають бажані дату та час для розпису, заповнюють особисті дані. Один клік – і послуга замовлена.

Про кожен етап виконання заявки та про готовність документів інформуватиме sms-повідомлення.

«Послуга доступна у Дніпрі та Дніпровському районі. Та незабаром розповсюдимо її на всю область, – зазначив начальник Головного територіально управління юстиції у Дніпропетровській області Леонід Маньковський. – В електронному вигляді можна замовити й інші послуги РАЦСу – подати заяву на зміну імені, отримання свідоцтва про народження чи смерть, повторну видачу документів. Дякуємо команді Дніпропетровської ОДА та волонтерам за підтримку».

Дніпропетровська область першою в Україні почала переводити адміністративні послуги в електронний формат. Стартувала у червні 2015 року.

Завдяки спільним зусиллям IT-волонтерів та Дніпропетровської ОДА мешканцям регіону в Інтернеті доступні вже 220 адмінпослуг. Незабаром у вільному доступі будуть ще понад півсотні, п’ять запустять найближчим часом. Серед найбільш затребуваних – онлайн реєстрація бізнесу, оформлення субсидії та виплат при народженні дитини.

Усі деталі – на порталі iGov.org.ua.

Добавить комментарий