Зберігаємо ліки правильно: основні помилки

Аптечку часто розташовують у зручному місці, не замислюючись про дотримання вимог до зберігання ліків. Порушення таких правил призводить до псування препаратів. Вони стають небезпечними для здоров’я, оскільки можуть викликати отруєння або не справити очікуваного лікувального дії. Щоб запобігти цьому, потрібно знати, як правильно зберігати лікарські засоби. Розповідає jazdorov.com.ua.

Після покупки ліки уважно вивчіть інструкцію щодо умов зберігання. Якщо в анотації зазначено, що препарат необхідно тримати в прохолодному сухому місці, то залиште його на дверцятах або нижній полиці холодильника.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Попередньо загорніть упаковку в поліетиленовий пакет або покладіть в пластиковий контейнер. Це захистить її від впливу конденсату. У таких прохолодних умовах потребують свічки, інсулін, мазі.

При цьому уникайте морозильної камери, так як при температурі нижче нуля більшість ліків втрачає лікувальні властивості. Якщо препарат піддався заморожуванню або перегріву, то відмовтеся від його вживання.

Більшість таблеток, порошків, аерозолів зберігають при кімнатній температурі (+15-25°).

Стежте, щоб аптечка перебувала далеко від нагрівальних приладів. Аналогічні умови стосуються перев’язувальних матеріалів — бинта, вати, серветок.

У ванній, на кухні біля раковини, на балконі аптечці не місце. Вогкість руйнує паперову упаковку, провокує появу грибка. Крім того, таблетки, капсули, рослинна сировина та порошки легко вбирають вологу, що призводить до зміни їх лікувальних властивостей. Розмістіть препарати в сухому приміщенні.

Термін придатності, зазначений на упаковці, відноситься до запечатаним медикаментів. Після того як ви порушили її цілісність, починається новий відлік часу для кожного лікарського засобу. Орієнтуйтеся на такі інтервали:

  • таблетки, капсули зберігають властивості протягом 1 року;
  • мазі в тубах — півроку, в банках — 3 місяці;
  • рідини для зовнішнього застосування — 6 місяців, а для внутрішнього — 3 місяці;
  • вушні краплі зберігають місяць, а очні — 28 діб.

Завжди записуйте дату відкриття препарату в блокнот або на саму коробку. Це допоможе убезпечити себе і членів сім’ї від вживання зіпсувалися мікстур і пігулок.

Ефірні масла, антибіотики, вітаміни, трави від впливу прямих сонячних променів втрачають свої лікувальні властивості. Попадання світла на ампули, бульбашки з настоянками призводить до появи осаду, запускає хімічні реакції, які впливають на якість речовини. Тому всі лікарські засоби зберігайте у темному приміщенні або в щільно закритій шафі.

 

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!