Зеленський готує указ про розпуск Ради: коли планують вибори

Володимир Зеленський найближчими днями видасть указ про розпуск парламенту, дострокові вибори можуть відбутися 21 або 28 липня. Про це журналістам повідомили керівники фракцій після консультацій в АП, повідомляє “ВВС Україна“.

У вівторок керівництво парламенту та лідери фракцій прийшли в Адміністрацію президента на політичні консультації з президентом щодо розпуску Ради.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Про рішення достроково припинити повноваження Верховної Ради Зеленський повідомив у своїй інавгураційній промові 20 травня.

За словами лідера Радикальної партії Олега Ляшка, указ президента про розпуск готується, вибори призначать на 21 липня. “Консультації пройшли, дострокові вибори будуть. Я думаю, що дострокові вибори, орієнтовно, пройдуть 21 липня”, – сказав він.

Віце-спікер парламенту Ірина Геращенко уточнила, що указ буде не у вівторок, а ближчими днями. Також, за її словами, Зеленський на зустрічі запропонував внести зміни до виборчого законодавства.

За словами депутатів, указ про розпуск парламенту очікують 22 травня. До цього Зеленський пропонує провести позачергову сесію парламенту, на якій скасувати мажоритарну систему та знизити прохідний бар’єр з 5 до 3%.

Лідерка “Батьківщини” Юлія Тимошенко заявила про те, що розпуск Верховної Ради є “абсолютно законним”, оскільки коаліції немає вже кілька років. Також вона підтримала пропозицію президента змінити виборчу систему в країні.

“Ми погоджуємося з новим президентом з приводу того, що на нові вибори треба йти за новим законом”, – сказала вона.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!