«Жива» картина та датчики безпечного руху: чим вражають винаходи українських підлітків

У Києві стартував конкурс науково-технічної творчості школярів. До столиці юні конструктори привезли свої механічні винаходи. Старшокласники змагаються у семи напрямах: роботехніка, енергетика, фізика та астрономія, комп’ютерні науки, математика та інженерія, передає «5 канал».

14-річний учень львівського технічного ліцею Остап Бекещук демонструє свій винахід – додаток до так званого розумного будинку. Хлопчина пропонує забути про протяги під час провітрювання кімнати, тому створив автоматизовану систему.

«Коли ми відкриваємо двері, то закривається вікно, і навпаки. Коли ми закриваємо двері, то відкривається вікно, щоб ми у подальшому могли провітрювати приміщення. Відкриваємо вікно на потенціометрі, тобто це ще й додаток для інвалідів, які самостійно не можуть встати з візка і відкрити вікно», – розповідає учень Львівського технічного ліцею Остап Бекещук.

Вартість такої системи за підрахунками винахідника не надто висока – до 200 доларів. Каже: найперше хоче встановити свій винахід удома для батьків.

Винахід ще одного юного інженера – автоматизована теплиця. 14-річний Роман створив її після гостювання в дідуся в селі. Побачивши, як старенький порався у теплиці, де вирощує овочі, хлопець майже 4 місяці мізкував, як полегшити роботу дідусеві, і таки придумав.

«Проект, який буде автоматично закривати і відкривати вікна при певній якійсь температурі, і плюс цього проекту – це є датчик вітру. Тобто, коли вікна відкриті, але дує великий вітер, то вона закривається на якийсь певний час, і знову зчитує показники чи є вітер», – пояснює роботу винаходу Роман.

А ще жива картина, спеціальні датчики для безпечного руху на дорозі та інше. На Національному відборі конкурсу «Intel-Техно-Україна» у Київському політехнічному інституті цьогоріч представлено кілька десятків винаходів старшокласників з усієї України. Кращі з них поїдуть на фінальний етап Міжнародного конкурсу в Сполучених Штатах.

16-річна учениця з Херсонщини Валерія Тищенко тільки повернулася зі США. Там дівчина успішно представила проект використання енергії хвиль для виробництва електроенергії.