Зима на носі: як захиститися від грипу

Зміцнити імунітет, знизити ризик захворювання, уникнути ускладнень допоможе вакцинація від грипу. В жовтні саме час подбати про своє здоров’я та зробити щеплення, зазначають в Дніпропетровському обласному центрі здоров’я. Для цього слід звернутися до свого сімейного лікаря.

«Грип передається повітряно-крапельним шляхом, через побутові предмети, пил та навіть їжу. Вірус швидко поширюється та нерідко викликає епідемію. Він може спричинити важкі ускладнення: пневмонію, менінгіт, енцефаліт. Щоб цього уникнути, про власне здоров’я слід подбати заздалегідь. Дієвий метод профілактики – вакцинація. Щеплення восени знизить ризик захворіти взимку, допоможе значно скоротити тривалість лікування та уникнути ускладнень», – зазначили в Обласному центрі здоров’я.

Щеплення найперше радять робити дітям до 5 років, вагітним жінкам, літнім людям, тим, хто має надмірну вагу, діабет, проблеми з серцем, легенями. Вакцинуватися радять й тим, хто працює з людьми: медикам, вчителям, продавцям, водіям громадського транспорту.

Людина сама вирішує, чи робити щеплення від грипу. Тим, хто хоче пройти вакцинацію, слід звернутися до сімейного лікаря.

Добавить комментарий