Звернення журналіста Тетяни Долгієр щодо роздержавлення ЗМІ у Солонянському районі Дніпропетровської області

Шановні колеги! Прошу звернути уваги на те, з якими чисельними порушеннями, корупційними діями та погрозами у бік журналіста проходить процес роздержавлення ЗМІ у Солонянському районі Дніпропетровської області.

Скандал розгорівся навколо газети «Вперед», що є наразі комунальною власністю Солонянської районної ради, та єдиного ЗМІ на весь 42-тисячний регіон.

Я, професійний журналіст та волонтер, подала свою кандидатуру на цей конкурс, розраховуючи на конкурентну боротьбу, однак, відразу ж зіштовхнулася з цинічними проявами корупції, щойно зайшовши до чиновницького кабінету.

По-перше, конкурсна комісія проводила слухання кандидатів у закритому режимі: учасники не могли чути доповіді один одного, громадськості також заборонили слідкувати за відбором. По-друге, просто уявіть абсурдність ситуації: однією з кандидаток на посаду редактора газети була… діючий чиновник Людмила Верболоз, яка одночасно є начальником відділу управління майном спільної власності територіальних громад Солонянського району та секретарем конкурсної комісії, яка розробляла критерії відбору та запитання для конкурсантів (!!!). Під час участі у конкурсі ця чиновниця навіть не перебувала у відпустці!..

Активісти та волонтери, серед яких був мій батько, вимагали від голови районної ради Олексія Коржа пояснень, чому під час його керівництва на батьківщині Героя Небесної сотні Сергія Нігояна, відбувається ось така відверта та цинічна корупція. Після чого пан Корж підійшов до мене у коридорі та у присутності волонтерів та бійців АТО сказав: «Якщо наступного разу твій батько буде задавати такі не толерантні питання, то вилетить у вікно». За фактом погроз у зв`язку з моєю професійною діяльністю вже написана заява до прокуратури.

На профільній комісії мали бути представлені дві кандидатури – моя та пані Верболоз. Натомість, в останній момент чиновниця побоялася суспільного гніву та зняла свою кандидатуру.

На сесійному засіданні районні депутати так і не затвердили мою єдину представлену кандидатуру на посаду редактора газети «Вперед». 12 квітня Солонянська районна рада оголосить новий конкурс на цю посаду – вже ТРЕТІЙ у цьому році. І серед членів конкурсної комісії знову буде присутня пані Верболоз. То на яку об`єктивність та справедливість рішення можна розраховувати за таких умовах?..

На мою особисту думку голова районної рада О.Корж робить зараз усе можливе для «сірої приватизації»: чинить тиск на голову комісії та інших депутатів для того, щоб назначити свою людину, яка просто перетворить газету на рупор провладної партії.

Зараз я готую позов до прокуратуру щодо корупційних дій з боку О.Коржа. На мою підтримку виступила частина депутатів.

Закон роздержавлення ЗМІ в Україні, який давав шанс нарешті створити незалежні мас-медіа, фактично став останнім цвяхом у кришку труни, якій забивають наші чиновники у регіонах.

Тому звертаюся до членів Національної спілки журналістів України надати розголосу ось таки ганебним вчинкам наших регіональних чиновників.

З повагою,

Тетяна Долгієр, журналіст та волонтер

Добавить комментарий