10 правил тлумачення сну

Не завжди вдається дати безпомилкове тлумачення сну з першої ж спроби. Але обов’язково записуйте, що означає сон, корисно задати собі питання: «Яке ж важливе повідомлення намагається передати сон?». Пише esc.lviv.ua.

Існує ряд правил, зв’язаних зі сновидіннями

• Найважливішими сновидіннями тижня вважаються сни в ніч на суботу.

• Велике значення потрібно надавати снам, які повторюються не менш трьох разів.

• Сновидіння звичайно збуваються в проміжок від наступного дня до 9 місяців.

• Денним сновидінням у більшості випадків не можна надавати великого значення, і, як правило, денні сни рідко збуваються.

• Вечірні сни: з 20 годин вечора до 24 годин ночі збуваються через тривалий час; нічні сни: з 24 годин до 3 годин попівночі — протягом 3 місяців, з 3 годин ранку до світанку — збуваються незабаром.

• Віщі сни сняться далеко не всім людям і трапляються досить рідко, а тому не варто надавати значення всякому сновидінню.

У мистецтві тлумачення снів є дуже важливий момент: завершивши тлумачення, ми хочемо переконатися в тому, що зробили це адекватно, тобто розшифрували сон правильно. Узагальнюючи різні рекомендації стосовно широкого кола читачів, можна запропонувати десять основних критеріїв вірогідності тлумачення сну.

1. Вибирайте тлумачення, що показує те, чого ви раніше не знали, тобто тлумачення, що вчить вас чомусь новому, а не просто підтверджує вже вкорінені у вас переконання.

Ваш сон не буде витрачати ваш час, розповідаючи про речі вже відомі. У цього правила є одне виключення: іноді зі снів приходить те саме базове послання, але ви або не розумієте його, або не застосовуєте на практиці. У цьому випадку може здатися, що сон повторює вже відомі речі. Але, якщо це так, вам належить задуматися над тим, чому повторюється те саме послання.

2. Уникайте «улесливих» тлумачень. «Найчастіше сни відіграють роль посильних. Якщо ви почуваєте, що записане вами тлумачення вашого сну змушує вас роздуватися від гордості і поздоровляти себе з тим, який ви чудовий, як високо ви здійнялися над іншими смертними, то ваше тлумачення неточне. Такого роду послання сни не передають і не сприяють „раздуванню” его.

Сни націлені на незавершені справи. Вони показують, що вас чекає в найближчому майбутньому, що варто швидше довідатися» (Р. Джонсон).

3. Уникайте тлумачень, які знімають із вас відповідальність.

«Існує сильна спокуса використати наші сни для того, щоб перекласти на інших людей відповідальність за неприємності, що відбуваються з нами. Наприклад, якщо ви „воюєте” за посаду і ця особистість з’являється у вашому сні, то так і тягне сказати: „Чудово! Мій сон доводить, що я все-таки був прав.”.

Якщо ваш сон є коментарем до якоїсь зовнішньої ситуації, то він зосереджує на тім внеску, який внесли в цю ситуацію ваші установки і несвідомі паттерни поводження» (Р. Джонсон).

4. Тлумачення повинне задовольняти вас. Якщо сон витлумачений невірно, у вас виникає почуття незадоволеності і створюється враження, що частини мозаїки не складаються в загальну картину, розсипаються безладно. І навпроти, якщо тлумачення вірне, то в людини з’являється почуття хвилювання, раптового збудження. Звичайно воно супроводжується відчуттям новизни, начебто ми заглянули туди, куди не сміли заглядати раніше, і це дає нам можливість відчути впевненість у собі, відчути себе переможцем.

5. Розшифровка сну повинна зачіпати душу, а не визначатися порожніми, нічого не значущими словами. Треба остерігатися використання при тлумаченні сну слів і символів, значення яких не зрозуміти.

6. Якщо наші міркування щодо сну вірні, то ми знайдемо підтвердження їм у своєму житті. Треба тільки запитати себе: «Яку частину моєї свідомості символізує цей сон? З якими переживаннями він зв’язаний?» Тут під словом «переживання» маються на увазі події і реакція на них, але також емоції, думки, відносини з іншими людьми, сприйняття себе.

7. Адекватне тлумачення сну повинне обов’язково співвідноситися або з минулим, або із сьогоденням, або з майбутнім. «Як правило, сон варто співвідносити з тими подіями у вашому внутрішнім житті, які відбулися протягом останніх декількох днів. Однак буває і так, що вас відвідує „велике сновидіння”, у якому розвертається панорама вашого внутрішнього розвитку протягом довгого періоду часу. Воно може відобразити те, що мало місце в минулому, те, що трапиться в майбутньому, і те, яке місце ваше сьогодення займає в цій великій схемі. Іноді буває дуже важко дати такому сну чітке тлумачення, тому що його повний зміст доходить до нас тільки із часом.

8. Треба подивитися, чи допомагає вам у житті зроблене тлумачення, сон адже саме для цього і призначений. Відповідь, що ви одержали, повинно співвідноситися з подіями і образами сну і розкривати учасників вашого життя, які ховаються за цими образами.

9. Тлумачення повинне бути зрозуміло і іншим людям, щоб вони з легкістю могли виявити зв’язок між сном і його поясненням.

10. Із всіх сформованих у вас варіантів тлумачення вибирайте самий добрий і твердо вірте, що саме він – правильний. От яка порада є в древньому «Мусульманському соннику»: «…І щораз, як людина що-небудь бачить у сні і бажає це витлумачити, потрібно повідомити це одному із друзів, людині догадливому й розумному, щоб він дав добре тлумачення сну. Тому що добре тлумачення сну несе за собою добрі наслідки…

Треба, щоб людина, що тлумачить сни була, вченим, розумною, благочестивию і правдивою, щоб він не був здатний відкривати довірені йому таємниці іншим і щоб він постійно просив у Щирого й Всевишнього Бога керівництва й допомоги, щоб при тлумаченні снів те, що він відкриє зі скарбниці таємниць, було згідно з напрямком Божим і шляхом чесноти. І коли, що бачив сон, розповість його тлумачеві, то тлумачеві варто скоріше вимовити зоговір:
„добро — нам, а зло — Божим ворогам”».

Отже, ви ознайомилися з десятьма критеріями, які допоможуть вам упевнитися в правильності вашого тлумачення сну. Але якщо, незважаючи ні на які критерії, «ви не можете зупинити свій вибір на конкретному тлумаченні сна, тоді упокоритеся з думкою, що протягом деякого часу вам доведеться обходитися без нього. Упокоритеся із двозначністю вашого сну точно так само, як іноді ми упокорюємося із двозначністю нашого життя. У вас є всі підстави сказати: „цей сон може означати це, а може і те. Справи можуть піти так, а можуть і інакше. Тільки час покаже”.