13 січня. Цей день в історії

13 січня 1681 — У Бахчисараї підписано договір, який завершив Московсько-турецьку війну.

1854 — Фаас Ентоні з Філадельфії запатентував новий музичний інструмент — акордеон.

1928 — У трьох будинках в містечку Шенектейді (штат Нью-Йорк) встановили перші експериментальні телевізори для демонстрації можливостей прийому телесигналу в домашніх умовах.

1989 — У всій Великобританії комп’ютери були вперше паралізовані вірусом «Friday the 13th» («П’ятниця, 13-те»), відомим також під назвою «Jerusalem», котрий періодично активізується в дні, коли 13 число припадає на п’ятницю.

1992 — Республіка Кіпр визнала незалежність України.

1993 — У Парижі представники 130 країн підписали «Конвенцію про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї і її знищення».

1999 — 36-річний Майкл Джордан, жива легенда американського баскетболу, офіційно оголосив, що залишає команду «Чикаго Булз» і припиняє професійну кар’єру баскетболіста.

2000 — Про свою відставку з поста глави компанії «Microsoft» заявив її співзасновник і багаторічний керівник Білл Ґейтс.

Цього дня народилися

1827 — Микола Бекетов, один з основоположників фізичної хімііі та хімічної динаміки, заклав основи принципу Алюмінотермія.

1864 — Він Вільгельм, австрійський фізик, лауреат Нобелівської премії за дослідження явищ випромінювання і поглинання абсолютно чорним тілом (закони Віна).

1877 — Левко Мацієвич, український інженер-конструктор, винахідник, політичний діяч; перший український авіатор.

1972 — Щербо Віталій, білоруський гімнаст, шестиразовий переможець Олімпійських ігор.

1977 — Орландо Блум, англійський актор. Отримав популярність завдяки ролям у кінотрилогії «Володар кілець», пригодницькому фільмі «Пірати Карибського моря».

 

Джерело parta.com.ua

Добавить комментарий