4 корисні властивості лимонної води

Лимонна вода – це значно здоровіший напій, ніж фруктові соки та солодка газована вода. Разом з лимоном ви додаєте у напій кілька необхідних для організму поживних речовин, пише Жіночий світ з посиланням на Insider.

Ось, що ви повинні знати про користь лимонної води:

Лимонна вода містить вітамін С. У одному середньому лимоні міститься близько 30 мг вітаміну С, що становить 33% від денної норми цього вітаміну для чоловіків (90 мг) і 40% денної норми для жінок (75 мг). Однак інші цитрусові місять ще більше вітаміну С, приміром у середньому апельсині його може бути до 70 мг, тож ви можете використати й інші різновиди цитрусових, щоб додати воді смаку та аромату.

Лимонна вода сприяє схудненню. Лимонна вода – здоровий і низькокалорійний замінник напоїв, що містять багато цукру. Якщо ви заміните на лимонну воду пакетовані соки та солодкі газовані напої, ви зменшите споживання калорій, що допомагає скинути вагу. Дослідження, опубліковане в журналі Journal of Clinical Nutrition, виявило, що дорослі з ожирінням або зайвою вагою, які замінили інші ароматизовані напої на воду з лимоном, змогли за рік скинути 2-2,5% маси тіла без інших змін у харчуванні.

Лимонна вода запобігає утворенню каменів у нирках. Цитрати, які містяться у лимонній кислоті, зв’язуються з кальцієм у сечі і не дозволяють йому відкладатись у нирках, утворюючи камені. Дослідження 2014 року показало, що вживання чотирьох лимонів з двома літрами води щодня суттєво збільшує кількість цитратів у сечі.

Лимонна вода освіжає дихання.  Лимонна кислота, що міститься в лимонах, має також антибактеріальну дію. Вона може знищити бактерії в ротовій порожнині, які є причиною неприємного запаху. Однак, не захоплюйтесь – надлишок лимонної кислоти може спровокувати гастроезофагеальний рефлюкс.

Медики рекомендують вживати 4-6 столових ложок лимонного соку щодня, а також випивати одну-дві склянки лимонної води під час їжі та одну між прийомами їжі. Не потрібно додавати лимон до кожної склянки води. Надлишок лимонної кислоти може призвести до пошкоджень зубної емалі.