7 ознак того, що вам варто переглянути свій раціон

Те, що ваша дієта потребує змін, може бути помітно не тільки на вашій талії. Збільшення ваги, звичайно ж, вказує на необхідність переглянути своє харчування, але дані також свідчать, що корінь багатьох проблем зі здоров’ям може бути у поганому раціоні, пише Жіночий світ.

Зазвичай ці ознаки не проявляються відразу, тому слідкуйте за ними постійно.

Ваше волосся – як солома. Всі наші органи та тканини потребують здорового харчування, і волосяні фолікули – не виняток. Низькокалорійні дієти з недостатньою кількістю білка можуть спричинити ламкість та випадіння волосся, а якщо, крім білка, не вистачає ще й цинку, заліза та вітаміну С, волосся починає витоншуватись і втрачати колір. Вам слід додати в раціон яйця, рибу, приготовану на грилі, збільшити споживання горіхів, фруктів та овочів.

З’являються ознаки передчасного старіння. Старіння неминуче. Але все більше досліджень показують, що правильне харчування сприяє здоров’ю шкіри та затримує прихід зовнішніх ознак старіння. Науковці кажуть, що дієта, збагачена вітамінами А, С, Е та D, а також антиоксидантами, для шкіри найкорисніша. Щоб отримати користь та покращити зовнішній вигляд, вживайте 5 та більше порцій фруктів та овочів на день.

Поганий стан ротової порожнини. Ваші ясна запалені та кровоточать? Це ознаки поганого харчування. Надлишок цукру та нестача вітаміну С можуть дати такий ефект. Спробуйте вживати більше помідорів, полуниці, зелених овочів та картоплі.

Ваш мозок виснажений. Якщо ви постійно втомлені, у вас проблеми з пам’яттю та концентрацією, вам може не вистачати кислот омега-3. Вони містяться у волоських горіхах, насінні льону та жирній рибі.

Проблеми з травленням. І запор, і діарея можуть бути результатом нестачі клітковини. Норма для дорослих людей – 25 г на день для жінок і 38 г для чоловіків. Варто збільшити споживання горіхів, вівса, коричневого рису, свіжих або заморожених овочів.

Ранки довго гояться. Щоб опік або поріз швидко зажив, необхідний достатній запас поживних речовин. Нестача калорій, поживних речовин та білків може вплинути на міцність наших тканин, швидкість загоєння пошкоджень та на те, як наш організм впорається з інфекцією, що може потрапити в рану. Зосередьтесь на підтримці здорового, збалансованого харчування.

Ви часто хворієте. Ваші харчові звички можуть завдати шкоди вашому імунітету. Обирайте продукти з високим вмістом вітамінів А, С та Е, а також цинку, селену, заліза та фолієвої кислоти. Почніть із споживання більшої кількості фруктів та овочів, зокрема цитрусових, а також листяної зелені.

фото: noi.md