Скільки часнику потрібно з’їдати на день для користі здоров’ю

Часник – це не тільки спеція, запашна приправа, але і корисний продукт для здоров’я. Чим корисний часник, які протипоказання для його вживання, скільки часнику потрібно вживати за день?

Користь часнику та лікувальні властивості продукту

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Часник містить такі вітаміни як C, B6, B1, B2, B3, B5, B9. Серед багатьох мікроелементів, у яких часник можна назвати кальцій, калій, фосфор, селен, магній, натрій, цинк, залізо та марганець. Аліцин – ефірна олія часнику є потужним антиоксидантом.

Лікувальні властивості часнику полягають у противірусному ефекті, він допомагає боротися з застудними захворюваннями та є гарним помічником для профілактики цих захворювань. Часник також має протизапальний ефект, допомагає боротися з бактеріями та грибками, корисний для серцево-судинної системи, знижує рівень холестерину в крові, зменшує ризик утворення тромбів, може запобігати раковим захворюванням, покращує когнітивне здоров’я, знижує рівень цукру в крові, захищає печінку, покращує здоров’я кишечника, зміцнює кістки у жінок, допомагає виводити глисти, стимулює виділення жовчі, позитивно впливає на потенцію та допомагає спортсменам набирати м’язову масу.

Протипоказання до вживання часнику

Незважаючи на численні корисні ефекти, часник може викликати побічні ефекти. Люди з надмірною вагою повинні знати, що часник посилює апетит. Часник протипоказаний при виразці шлунка та дванадцятипалої кишки, гастриті, геморої, захворюваннях нирок та печінки, епілепсії. Не рекомендується вживати часник під час вагітності та годування груддю. Часник може викликати алергічні реакції, головний біль, втому, втрату апетиту, м’язові болі, запаморочення та напади астми.

Скільки часнику потрібно з’їдати за день

Часник на день можна з’їдати від половини до одного зубчика щодня. Вже в цій кількості міститься близько 3000-6000 мкг аліцину, який має бактерицидний ефект. Деякі дієтологи кажуть, що дорослі люди можуть з’їдати до 15 г часнику на добу або приблизно 4 зубчики. Для дітей ця доза менша. Однак слід пам’ятати, що надмірне вживання часнику може спричинити негативні реакції в організмі.

Корисні властивості часнику виявляються тільки у свіжому вигляді. Після термічної обробки або сушіння часник втрачає свою користь та лікувальні властивості.

фото з відкритих джерел

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!