Боремося з хронічною втомою: поради для кожного
Інколи нам здається, що ми вже просто “не вивозимо”. Що робити, коли втома стала хронічною? Ось 7 ефективних кроків, які допоможуть вам подолати цей стан:
- Висипайтеся Лягати спати і прокидатися потрібно одночасно, навіть у вихідні. У спальні має бути тихо, свіжо та темно. Встановлення режиму сну допоможе вашому організму відновлюватися ефективніше.
- Робіть фізичні вправи Навіть звичайна ранкова гімнастика допоможе підбадьоритися та покращити настрій. Якщо ваш робочий день проходить за робочим столом і фізичне навантаження практично відсутнє, робіть щогодини невелику перерву, пройдіться, підніміться сходами, провітріть кабінет.
- Дотримуйтесь правильного харчування Обмежте вживання цукру та солі, відмовтеся від перекусів, включіть у свій раціон більше овочів та фруктів. Відмовтеся від алкоголю, він лише маскує симптоми, тим самим погіршуючи самопочуття. Правильне харчування забезпечить ваш організм необхідними поживними речовинами для енергії.
- Слухайте улюблену музику Дорогою додому, під час виконання домашніх справ, вона допоможе вам відволіктися, перезавантажити голову. Музика має здатність піднімати настрій і знижувати рівень стресу.
- Навчіться говорити «ні» Не потрібно звалювати на свої плечі все, навчитеся делегувати та відмовлятися від справ, які ви і не повинні виконувати. Це допоможе уникнути перевантаження і дозволить зосередитися на важливих справах.
- Змийте з себе втому Прийшовши з роботи, прийміть душ, змийте всю негативну енергію і перебудуйтеся на режим «Я вдома». Роботу залиште на роботі. Цей ритуал допоможе вам розслабитися і насолодитися вечором вдома.
- Зверніться до лікаря Якщо ви відчуваєте, що самі не можете впоратися і такий стан триває вже тривалий час, зверніться за допомогою до фахівців. Пройдіть основні клінічні дослідження, виключіть можливі захворювання, відвідайте психолога чи психотерапевта. Не дайте собі впасти в депресію, вона іноді дуже ретельно ховається за хронічною втомою.
Ці прості кроки допоможуть вам подолати хронічну втому і відновити життєву енергію. Краще вчасно зупинити цей синдром, бо потім “вилізти” буде дуже важко.
фото з відкритих джерел