Чи варто повністю відмовлятись від цукру?

Цукор не завжди такий шкідливий, як усі вважають. Не варто плутати натуральний цукор і доданий. Натуральний — це фрукти, такі овочі як морква, молочні продукти, картопля. Цукор з подібних продуктів необхідний нашому мозку, він використовує його в якості «батарейки». Якщо відмовитися повністю від цукру, через деякий час настати млявість, втома, загальмованість. Пише zdorovia.com.ua.

Крім того, у фруктах і молочних продуктах, міститися речовини, які здатні запобігти так звану «цукрову ейфорію», тобто різкий стрибок цукру з подальшим, настільки ж різким падінням (яка трапляється, коли ми з’їдаємо, наприклад, цукерки).

У фруктах багато клітковини, в молочних продуктах — білка. Це не дає рівню цукру в крові різко підвищитися. Є одне «але». Надлишок цукру, в тому числі і натурального, часто веде до надлишку калорій, які неминуче отложаться в жир. Тому відмовлятися від корисних солодощів не варто, але варто стежити на колічесво з’їдається.

Ідеально — 3 порції натурального цукру в день. Порція — стакан ягід, фрукт середнього розміру або половина великого (наприклад, грейпфрута).

 

Фото: pixabay.