Рідка їжа корисна для здоров’я

Звичайна рідка дієта включає в себе різні напої, наприклад кава, чай, лимонад, овочеві або фруктові соки, бульйони, фруктове морозиво з додаванням цукру, солі і приправ. Пише Радіо Максимум.

Рідка дієта використовується в якості додатку до основної їжі для відшкодування рідини при гострих станах з підвищеною температурою, гострому гастроентероколіті і після операцій. Оскільки вона містить тільки близько 5-10 г білка, її можна запропонувати при гострому запаленні нирок (ниркова дієта). Дієта не є повноцінною, тому її застосування доречно не більш декількох днів.

«Протерта» дієта, як правило, більш багата на поживні речовини. По суті, протерта їжа, це та, яка готується в такий спосіб: продукти харчування можна протерти або змішати за допомогою міксера. Частинки їжі дуже дрібні. Сама їжа густа, але рідка, вона також підходить для зондового харчування. Дієта є підходящою для всіх, хто вживає кашоподібну їжу, при важкому ковтанні їжі, особливо після операцій на травневі органи або коли хворий не може їсти сам.