Що позитивно впливає на сон

Не потрібно приймати заспокійливі препарати, щоб побороти безсоння, достатньо виконувати певні вправи. Детальніше у «Країні Здоров’я»

1. Зігріваємо тіло

Тим, у кого є бігова доріжка: побігати на ній хвилин 15. Іншим рекомендуємо стрибки зі скакалкою — 200 за 10 хвилин. Не хочеться стрибати? Займіться миттям підлог. Це заняття відмінно підходить для розминки. Ще один варіант розігріву — теплий душ або ванна. Температура води повинна бути не менше 40 ° С, а час процедури — 4-6 хвилин. Після ванни розітріть рушником і відразу приступайте до розтяжки.

2. Розтягуємося

В першу чергу відрегулюйте дихання. Вдих починається з живота, потім розправляється грудна клітка. Довгий видих. Ідеально, щоб співвідношення вдиху і видиху було 1: 4. Тобто якщо вдих займає 2 секунди, то видих — 8 секунд. Між вдихом і видихом зробіть коротку паузу — уявіть щось приємне. Перед видихом потримайте «картинку» в уяві кілька секунд. Тривалість вправине менше 5 хвилин.

3. Дихаємо
Сядьте на стілець, спина пряма, ноги на ширині плечей. Вдихніть через ніс. Секундна пауза. Видихніть теж через ніс. З кожним разом видих продовжуйте на 1-2 секунди, і коли «дотягнете» до 12 секунд, вправу закінчено. Важливо: на видиху вимовляєте будь-яку голосну букву. Через хвилину міняйте її на будь-яку іншу. Це тренує міжреберні м’язи і діафрагму, що відповідають за глибоке дихання. Повторювати вправу слід 3-5 хвилин.