Чому енергетики планово відключають світло у Дніпропетровській області

Кожен житель хоча б раз стикався з відключенням світла будинку або на роботі. Це створює незручності та порушує звичний спосіб життя. Чому відключається електрика і як бути до цього готовим — в матеріалі ДТЕК Дніпровські електромережі.

Електричні мережі в Дніпропетровській області були прокладені ще в минулому столітті. Термін їх експлуатації давно скінчився. Енергокомунікацій регіону зношені на 60-70%.

ДТЕК модернізує традиційну енергетику, роблячи її більш ефективною. На ремонт та розвиток енергоінфраструктури тільки в минулому році ДТЕК Дніпровські електромережі направив 531 млн грн. Це, зокрема, дозволило реконструювати 116 км та побудувати майже 14 кілометрів нових повітряних ліній.

Однак ця цифра — менше 0,3% протяжності мереж всього регіону (понад 44 тисяч км). Швидше оновлювати енергоінфраструктуру компанії не дозволяє обмежена інвестиційна програма, яку щорічно затверджує державний Нацрегулятор.

Лінії, які давно відслужили свій термін та вже не відповідають технічним параметрам, несуть загрозу обривів та аварій. Аварійні відключення електрики вимагають багато часу на пошук та усунення причин, а також несуть ризик поломок для іншого енергообладнання. Так, під час останнього погіршення погодних умов 5 лютого було знеструмлено близько 100 населених пунктів області.

Щоб цього не траплялося, енергетики ДТЕК Дніпровські електромережі регулярно обстежують лінії. У будь-яку погоду фахівці працюють, щоб виявити потенційно аварійні об’єкти. Проблемні ділянки включають в план заміни або ремонту мереж.

Для безпечної роботи енергетиків електропостачання на час ремонтів відключають. Це і називається «планове відключення світла». Охорона праці, життя та здоров’я співробітників — головний пріоритет ДТЕК Дніпровські електромережі. Дотримання таких заходів безпеки — важливий обов’язок компанії.

Щоб відключення світла не стало неприємним сюрпризом для жителів, ДТЕК Дніпровські електромережі регулярно оновлює графік планових відключень на офіційному сайті.

А ще — продовжує впроваджувати європейську технологію виконання ремонтних робіт без відключення клієнтів. Фахівці вже успішно освоїли ремонти без відключень на повітряних лініях та в щитах обліку. Провели понад 1200 таких робіт в Магдалинівському та інших районах області. У 2020 році стартує другий етап впровадження нової технології. Він дозволить проводити ремонти без відключення в розподільних пристроях.

 

Фото: з відкритих Інтернет-джерел