Чому ми не можемо щодня бачити сновидіння

Сон – це досить складний процес, який ще до кінця не досліджено вченими. Зокрема, навіть під час нічного відпочинку центральний відділ нервової системи продовжує активно функціонувати, керуючи процесами життєдіяльності організму.

Коли в роботі головного мозку виникає «збій», він змушений «перезавантажитися», аби  відновити пошкоджені ділянки. Це відбивається на нічному відпочинку, тому людина тимчасово перестає бачити сни.  Під час сну ми паралізовані – природою це задумано для того, аби тіло не повторювало рухів, які відбуваються уві сні.

Також ми НЕ можемо бачити сни під час хропіння. Маленькі діти не бачать у снах самих себе до досягнення 3 років. З 3 до 8 років діти бачать більше кошмарів, ніж дорослі за все своє життя. Якщо вас розбудити під час стадії швидкого сну, ви запам’ятаєте свій сон до найдрібніших подробиць.

Цікаво, що зовнішні подразники також впливають на наші сни. Наприклад, людям, які відчувають спрагу, підсвідомість «підкидає» образ склянки води. Вони намагаються напитися (уві сні, звичайно), знову відчувають спрагу, знову бачать склянку води і так далі — поки не прокинуться і не зрозуміють, що дійсно хочуть пити.  А от куріння, як не дивно, позитивно впливає на свідомість уві сні. Зокрема, колишні курці бачать більш насичені та реальні сни, ніж всі інші люди. Найчастіше їм сниться, що вони знову почали курити і відчувають при цьому почуття провини.

Стосовно кольору снів також є нюанси. Лише 12% зрячих людей бачать тільки чорно-білі сни. Решта бачать сни у кольорі. Існують кілька типових груп сновидінь, які бачать усі без винятку: ситуації в школі або на роботі, спроба врятуватися від переслідування, падіння з висоти, смерть людини, випадання зубів, політ, провал на іспитах, аварії.

Багато хто думає, що уві сні ми можемо бачити майбутнє. Але це не вірно. Ми можемо бачити символи і знаки, трактуючи їх як певне попередження. А от коли ми бачимо незнайомих людей – це не вигадка підсвідомості. Це особи реальних людей, тих, кого ми бачили протягом життя, але не запам’ятали.

Сни – це певна нічна подорож, в яку відправляються усі без винятку. Чоловікам в основному сняться представники своєї статі, жінки ж у снах бачать представників обох статей у приблизно однаковій пропорції. І навіть тварини теж здатні бачити сни!

Добавить комментарий