Чому не можна тушкувати продукти на відкритій сковороді

Вважається, що тушковані продукти відрізняються користю в порівнянні зі смаженими. Однак все не так просто. Як показали дослідження, саме під час тушкування у відкритому посуді в повітря потрапляють мікроскопічні частинки жиру, повідомляє Радіо Максимум.

Якщо їх вдихнути, можна зіткнутися з реальними проблемами, кажуть співробітники Технічного університету Техасу і Університету Юти.

Вчені нагрівали олію на сковороді, а потім дивилися, що відбувалося при додаванні води. За словами експертів, цілком передбачувано поєднання води і розпеченої олії давало справжній вибух – безліч частинок жиру потрапляло в повітря.

З цієї точки зору, особливо небезпечні курка і овочі (в них багато води).Експерти висувають основні претензії до методів приготування, що практикуються в китайській кухні (там воду додають до гарячого воку). Вони підкреслюють: мільйони людей помирають через забруднення середовища у власному будинку.

Вчені сподіваються, що їх відкриття дозволить спроектувати системи вентиляції та фільтрації повітря нового покоління. Правда, наскільки далеко частки олії здатні розпорошуватися по кухні, ще належить дізнатися.