Чому не можна зловживати лікувальною мінеральною водою

Твердження «води потрібно пити багато» настільки закріпилося в нашій свідомості, що іноді не випитий стакан води, як пропущене тренування, викликає легке відчуття провини. Але з питвом, як і з харчуванням, варто дотримуватися двох правил: знати міру й отримувати максимум корисних речовин, повідомляє Радіо Максимум.

Пляшкова питна вода втамовує спрагу, але не «насичує», тобто не заповнює баланс мінеральних речовин і солей (калій, кальцій, йод, магній, натрій, залізо та ін.), необхідних для роботи імунної та нервової системи, еластичності м’язів і шкіри, підтримки щільності кісткової тканини.

Іноді є сенс влаштовувати організму курс «мінералізації» ─ мінеральна вода прекрасно заповнює дефіцит необхідних мікроелементів.

Правда, мінеральна вода допомагає, тільки в тому випадку, якщо пити її правильно. Вживання мінеральної води від випадку до випадку не зробить оздоровчого ефекту: організм просто не встигне насититися необхідними мікроелементами.

Але і фанатичне захоплення мінералами загрожує, адже надлишок одного мікроелемента неодмінно призводить до нестачі інших, а через порушення балансу солей і мінералів погіршується стан шкіри, послаблюється імунітет, страждає нервова система. Запасу мікроелементів, отриманих за місяць регулярного прийому мінеральної води, вистачає на 4-6 місяців, тому рекомендується повторювати питний курс 2-3 рази на рік.

Починати варто з питання «чого не вистачає вашому організму?». Тільки відповівши на нього, можна правильно визначити, яку мінеральну воду і як потрібно пити.

Боротьба зі стресом

Коли день розписаний по хвилинах, роботи багато, а сну мало, потрібно подбати про стан щитоподібної залози: саме вона забезпечує стійкість організму до стресових ситуацій, регулює обмін речовин і роботу нервової системи. Дефіцит йоду – важливого компонента гормонів щитоподібної залози – компенсуємо вживанням води, що містить йод. Природно-йодовану (важлива саме таке формулювання, а не просто «збагачена йодом»).

Підземні води насичуються мінеральними речовинами, проходячи через кілька шарів гірських порід, тому хімічний склад – і корисність природної води — визначає джерело, з якого вона видобувається.

Як пити

По склянці мінеральної води за 30 хвилин до вживання їжі 3-4 рази на добу протягом 20 днів. Перед вживанням таку воду краще підігрівати на водяній бані або розбавляти теплим молоком.

Красива шкіра і здорове волосся

Здорові нігті, міцні зуби, гарна постава ─ за все це відповідає кальцій. Він же бере участь в процесі оновлення клітин епідермісу, синтезі колагену й еластину, є одним зі структурних елементів волосся. Якщо хочеться підтримати природну красу, потрібно пити мінеральну воду з підвищеною концентрацією кальцію (до речі, в рідкому вигляді він засвоюється швидше, ніж з таблеток або з харчів).

Вибираючи мінеральну воду, віддавайте перевагу кальцієво-магнієвої (пам’ятаємо, що магній покращує засвоюваність кальцію і позитивно впливає на гормональну систему).

Схуднення й очищення

Захоплення фастфудом і продуктами швидкого приготування сприяє накопиченню в організмі токсинів і шлаків. Позбутися від усього зайвого і шкідливого допоможе питна слабомінералізована вода.