Чому шкідливо пити багато чаю?

Чай відомий своїми цілющими властивостями, але перевищення дози в 3-4 чашки на день може мати деякі негативні побічні ефекти. Пише zdorovia.com.ua.

Анемія. Чай є багатим джерелом таких з’єднань, як таніни. Ці речовини можуть зв’язуватися з залізом в певних продуктах харчування, роблячи його недоступним для всмоктування в травному тракті.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Залізо бере участь у багатьох реакціях людського організму і виконує ряд життєво важливих функцій: воно необхідне в першу чергу для утворення крові і транспорту кисню, а також вироблення енергії. Про нестачу заліза в організмі або анемії, кажуть такі ознаки, як часті головні болі, «мушки» перед очима, запаморочення. У разі тривалої анемії можуть випадати волосся, ламатися нігті, шкіра і слизові стають блідими, виникають болі в грудях і прискорене серцебиття.

Щоб уникнути втрати заліза, пити чай слід між прийомами їжі, а не відразу слідом за їжею.

Збільшення тривоги, стресу і занепокоєння. Чайне листя містять кофеїн. Надмірне споживання кофеїну з чаю або з будь-якого іншого джерела може викликати почуття підвищеного занепокоєння і стресу.

Чорний чай, як правило, містить більше кофеїну, ніж зелений і білий, і чим довше він заварюється, тим вище в ньому вміст кофеїну. Дослідження показують, що дози кофеїну до 200 мг в день не викликають тривожності у більшості людей, але деякі все ж можуть мати підвищену чутливість до впливу кофеїну.

Поганий сон. Оскільки чай містить кофеїн, його надмірне споживання може порушувати цикли сну. Деякі дослідження показують, що кофеїн може пригнічувати вироблення гормону сну мелатоніну, що призводить до погіршення якості сну. У свою чергу, поганий сон або його недолік пов’язаний з безліччю психічних проблем, включаючи втому, порушення пам’яті і зниження концентрації уваги.

Нудота. Деякі сполуки в чаї (наприклад, ті ж таніни) при вживанні напою у великих кількостях або натщесерце можуть викликати неприємні симптоми, такі як нудота або біль в животі. Дані речовини дратують травні тканини.

Печія. Що міститься в чаї кофеїн може розслабляти сфінктер, який відокремлює стравохід від шлунку, дозволяючи кислого вмісту шлунка легше проникати в стравохід і викликати печію, або посилювати вже існуючі симптоми кислотного рефлюксу.

Головні болі. У чаї міститься менше кофеїну, ніж в інших популярних типах напоїв з кофеїном, таких як газована вода або кави, але деякі сорти можуть давати до 60 мг кофеїну на чашку (240 мл). Деякі дослідження показують, що всього лише 100 мг кофеїну в день можуть сприяти щоденного рецидиву головного болю, хоча точну кількість кофеїну, необхідне для того, щоб викликати головний біль, може варіюватися в залежності від толерантності людини.

Запаморочення. Ця ознака зазвичай асоціюється з великими дозами кофеїну: потрібно випити приблизно 6-12 чашок чаю. Але у людей, які особливо чутливі до кофеїну, запаморочення може викликати і меншу кількість напою.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!