Державні лісгоспи заробили 144,4 млн гривень від продажу необробленої деревини

У торгах взяли участь 1084 покупці, що стало максимальною кількістю за останні 7 місяців. Додатковий дохід державних лісових господарств на аукціонах склав 13,6 млн гривень, що на 10% більше за початкову вартість виставленої деревини.

За результатами торгів на базі Української універсальної біржі в квітні 2022 року державні лісові господарства отримали 144,4 млн гривень від продажу необробленої деревини. Загалом було реалізовано 48 тис. куб.м необробленої деревини, або 45% від виставленого обсягу.

У ході торгів найбільше серед пород необробленої деревини було реалізовано сосни звичайної — 19,6 тис. куб.м або 40% від загального обсягу продажу. Найбільша конкуренція в ході торгів спостерігалась на торгах з продажу сосни звичайної та дуба звичайного. Максимальне зростання стартової ціни було зафіксоване на рівні 124% в обох породах.

У квітні відновилися торги і в деокупованих регіонах України. Найбільший обсяг продажу деревини за квітень 2022 року було зафіксовано в Чернігівській області (15,3 тис. куб.м). В інших звільнених областях виробники також поступово повертаються до торгів.

«Війна внесла суттєві корективи в роботу УУБ, та ми змогли швидко відновити роботу й дати змогу продавати ресурс державним лісовим господарствам. Попри всі складнощі, Біржа розвивається і запроваджує нові інструменти для торгівлі. У квітні ми запустили нову електронну систему і відновили торги, запустили торгівлю пиломатеріалами. Сьогодні важливо забезпечити всі можливості для роботи економіки, і УУБ докладає до цього максимум зусиль», — оцінив результати роботи в квітні генеральний директор УУБ Сергій Гладкий.

фото: з відкритих джерел