Дитячі табори: перевірки тривають

Літо — в розпалі, тож не дивно, що тема дитячих таборів Дніпропетровщини особливо на слуху. Наразі триває перевірка готовності таких місць відпочинку до сезону. Про те, які порушення виявлено та скільки подібних закладів відчинять свої двері цього літа, дізнавався корес­пондент «Вістей».
За роки незалежності на Дніпропетровщині припинили роботу десятки дитячих оздоровчих закладів. Багато з колишніх таборів — нині захаращені або ж перетворилися на зони розваг для дорослих. Тож, із кількох сотень заміських дитячих таборів відпочинку сьогодні в області діє лишень 21. Натомість, стало більше пришкільних таборів, їх нараховується 855.
Наразі тривають перевірки у заміських закладах дитячого відпочинку. Із 21 лише 9 витримали атестацію. Інші ж усувають недоліки. Це й неякісна підготовка харчоблоку, неналежний стан пляжів, води. «Найболючіше питання, з точки зору епідеміологічної ситуації, — персонал. Сезонні працівники часто надають сфальсифіковані санітарні книжки, — зазначає в.о голови ДУ Держпродпотребслужби в Дніпропетров­ській області Андрій Кондратьєв. — Тож ми постійно перевірятимемо і персонал, і заклад, виїжджатимемо на об’єкти, аби убезпечити дітей від проб­лем».
Головним же фактором можливих отруєнь у таборах фахівець вважає батьків, які, приїжджаючи відвідати чад, привозять їм «смачні подарунки» не завжди гарантованої якості. Та й самі діти не дотримуються належних умов зберігання смаколиків. Отже, аби відпочинок хлопчиків та дівчаток тривав без проблем — дорослим також слід бути відповідальними.

АНФІСА БУКРЕЄВА

Добавить комментарий