Для лікарень Дніпропетровщини обласним коштом закупили обладнання

У 2022-му для лікарень Дніпропетровщини закупили сучасні рентгенографи, інкубатори для немовлят, апарати для дихання, прискореного заживлення ран, УЗД.

Загалом майже 120 одиниць нового обладнання. Все придбали обласним коштом.

«З початку року закупили обладнання для понад 20 медзакладів Дніпра, Кам’янського, Кривого Рогу, Нікополя, Новомосковська, Павлограда, Синельникового, Царичанки. Загалом – майже 120 сучасних апаратів. Все те, що зараз потрібно нашим лікарням», – зазначив голова Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко.

 На сучасному цифровому рентгенографі вже обстежують маленьких пацієнтів однієї з дніпровських лікарень. Медики у захваті. Кажуть, тепер не треба проявляти плівку зі знімком – все на екрані комп’ютера. Фотолабораторії залишилися в минулому.

«Отримали надсучасне обладнання. Зображення виходить дуже високої якості. Кожна судинка чи кістка настільки добре «опрацьована», що перехоплює подих. А ще із цим апаратом наші пацієнти отримують мінімальне променеве навантаження», – сказала лікарка Наталя.

Вона додала: рентгенограф підключать до бази даних лікарні. Будь-який лікар просто у своєму кабінеті з комп’ютера зможе відразу побачити результат обстеження дитини.

«Результат обстеження бачимо відразу на екрані. Загалом на усю процедуру – від 7 до 15 хвилин, у залежності від віку дитини. Раніше витрачалося понад півгодини. Тепер за зміну можемо приймати удвічі більше пацієнтів», – розповіла лаборантка Оксана.

 Дніпрянка Юлія Костромська привела на обстеження 7-річного сина Кирила. Хлопчик у рентген-кабінеті вперше. Його мама пам’ятає, як довго раніше доводилося чекати на знімок.

«Зараз усе набагато швидше. Тільки зробили – відразу бачиш результат. І я, як матуся, менше хвилююся. Нам дуже сподобалося. Син займається футболом, тож вирішили перевірити спину. Аби він спокійно міг і надалі грати», – поділилася Юлія Костромська.

Для лікарень області, окрім рентгенографів, закупили і апарати ШВЛ, УЗД, інкубатори для новонароджених, обладнання для прискореного заживлення ран.