Майже 80% шкіл Дніпропетровщини планують працювати дистанційно

Із 1 вересня майже 80% шкіл Дніпропетровщини планують розпочати дистанційну роботу. Ще 20% – у змішаному форматі: там проводитимуть онлайн та офлайн заняття.

Про це повідомила заступниця голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації Ольга Горб.

«1 вересня у закладах освіти розпочнеться навчальний рік. Остаточне рішення про формат роботи приймають сільські, селищні та міські ради. Враховують безпекову ситуацію у кожній громаді», – зазначила заступниця голови Дніпропетровської ОВА Ольга Горб.

Зокрема, вже готові до навчального року у Кам’янському. У більшості шкіл облаштували укриття – їх перевірили спеціальні комісії.

«38 шкіл працюватимуть у змішаному форматі – офлайн та онлайн. Це ті заклади, які підготували укриття. Ще у чотирьох школах сховищ немає – там діти навчатимуться тільки онлайн», – сказала директорка департаменту з гуманітарних питань Кам’янської міської ради Наталія Рева.

Загалом у Кам’янському за шкільні парти повернуться майже 6 тис школярів, додала Наталія Рева. Ще понад 15 тис дітей навчатимуться дистанційно.

В одному з ліцеїв міста готові приймати дітей. Директорка Тетяна каже – отримали понад 200 заяв від батьків, які «за» навчання офлайн. Для більш ніж 400 дітей – обрали дистанційну форму.

 «Наш заклад звели у 1938 році. У будівлі вже було передбачено бомбосховище, але ми його не використовували. Зараз зробили там ремонт, закупили ліки, воду, снеки. Провели освітлення, воду та каналізацію, облаштували туалет. У сховищі є все необхідне. Головне – зберегти життя і здоров’я усіх учасників навчального процесу», – сказала директорка ліцею Тетяна.

У сховищі зможуть прийняти 360 людей, додала вона.

Підготували та перевірили укриття й у дитсадках Кам’янського.

«Наше сховище розраховане на 90 дітей. Є два приміщення – для молодшої та старшої груп. Їх відремонтували, облаштували два санвузли, розмістили вогнегасники. А ще зробили запас води, продуктів та медикаментів», – поділилася директорка одного з дитсадків Кам’янського Інеса.

Вихователька Валерія каже – мають чіткий алгоритм дій на випадок повітряної тривоги.

«Діти спокійно спускаються до сховища. Сприймають це як гру.  Там ми читаємо їм казки, граємо у різні ігри, створюємо поробки, збираємо конструктори. Хлопчики та дівчатка не хвилюються. Бо вихователі завжди поряд із ними», – розповіла вихователька Валерія.

У Кам’янському 28 садочків продовжать працювати офлайн та  приймати дітей. Ще 20 – перейдуть до дистанційної роботи.

Загалом на Дніпропетровщині – 834 школи.