Дніпропетровщина активно користується програмою «теплих» кредитів

Дніпропетровська область – лідер серед регіонів України за кількістю ОСББ, які скористалися урядовою програмою «теплих» кредитів. Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків залучили 560 вигідних позик на суму близько 90 млн грн. Про це повідомили в департаменті ЖКГ Дніпропетровської ОДА.

«Щороку все більше ОСББ регіону беруть участь у державній програмі, бо розуміють її переваги. Якщо у 2015 році лише 15 ОСББ одержали 1 мільйон гривень «теплих» кредитів, то у 2018-му кількість об’єднань значно збільшилася. Так, понад 250 ОСББ отримали 40 млн грн позик на енергоефективні заходи», – наголосили в департаменті.

Середній кредит ОСББ в області зріс у тричі: з 50 тис. грн у 2015 році до 165 тис. грн – у 2018-му.

Мотивують до енергоощадності також додаткові місцеві програми здешевлення «теплих» кредитів. За ними надається додаткова компенсація по тілу або відсотках позики. Програми діють у Дніпрі, Кривому Розі, Павлограді, Новомосковську, Кам’янському, Покрові та ін. Усього – у 16 населених пунктах області.

Держава бере на себе від 40% до 70% тіла «теплої» позики. Фінансові стимули стосуються утеплення стін, підвалів та дахів, модернізації системи опалення, заміни вікон, встановлення лічильників тепла й води.

Перелік енергоефективного обладнання чи матеріалів, на які можна отримати державну компенсацію, – тут.

«Теплі» кредити надають «Ощадбанк», «Укргазбанк», «Укрексімбанк» та «Приватбанк» на строк від 6 місяців до 10 років.

Додаткова інформація за тел.: (044) 296-71-60, (044) 292-32-57.

Урядова програма «теплих» кредитів започаткована в Україні у 2014 році.

У регіоні загалом уже понад 3 тис. ОСББ, у складі яких 3317 будинків. Найбільш активними є Дніпро, Кривий Ріг, Жовті Води, Нікополь, Новомосковськ.

 

Фото: з відкритих джерел