Дніпропетровська область на тиждень перетвориться на центр української культури

У Дніпропетровському театрі драми та комедії триватиме Всеукраїнський фестиваль сучасного українського театру. Це перший подібний захід сучасної української драматургії на теренах Дніпропетровщини та країни. Присвячений він Дню Незалежності України. Відбудеться за підтримки обласної ради та Українського Культурного Фонду з 29 вересня по 3 жовтня.

«Глядачі побачать шість вистав сучасних живих драматургів. Тексти постановок написані за період незалежності країни й розкривають теми трансформації українського театру за 30 років. Вистави — про нас, вони показують нашу ідентичність через театральне мистецтво. До того ж всі постановки доступні не тільки мешканцям Дніпропетровщини, а й жителям усієї країни. Охочі можуть переглядати вистави онлайн. Для цього варто перейти за QR-кодами на афіші події», — розповів Сергій Мазаний, директор-художній керівник театру ДАРАМіКОМ.

У першому фестивалі братимуть участь Івано-Франківський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. Івана Франка, Київський Академічний Театр драми та комедії на лівому березі Дніпра, Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. Василя Василька та Луганський академічний театр.

«Важливо розуміти, що це не просто тематичні театральні постановки. Це обмін культурним досвідом між різними куточками країни. До фестивалю долучаються театри, що існують в часи війни в країні, карантину, пандемії й при цьому збирають у своїх залах аншлаги. Вони є флагманами культури українського театру й тут, впродовж всіх днів фестивалю, ділитимуться своїми спостереженнями, напрацюваннями, лайфхаками з іншими учасниками заходу. Крім того, трупи познайомляться з Дніпропетровщиною: відвідають Петриківку й навчаться розпису, долучаться до екскурсії в музеї історії регіону та першому музеї АТО», — зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

Крім театральних показів, у програмі фестивалю — щоденні майстер-класи з анімації предмету, постановки голосу, пластики, танцю та степу від учасників й директорів театрів, режисерів, акторів.