Дніпропетровська область приймає мешканців із сусідніх регіонів

Дніпропетровщина приймає мешканців із сусідніх регіонів, охоплених бойовими діями. Волонтери допомагають їм із тимчасовим житлом, продуктами та речами. Долучаються і місцеві підприємці.

У Дніпрі на тимчасовий притулок перетворили меблевий салон. Дивани, які раніше продавали, тепер стали ліжками для переселенців.

«Таке рішення прийшло відразу на початку війни. Створили мінімальні умови для тимчасового перебування людей. За цей час у нас побували дорослі та діти із Харкова, Донеччини, Луганщини. Допомагатимемо і надалі всім, хто цього потребує», – сказав підприємець Ігор Раберов.

У прихисті облаштували невеличку, але затишну їдальню. Є світло, гаряча вода. Душ, вбиральня. Маленька кухня з мікрохвильовою, електроплиткою, чайником. Кава, чай.

«Тільки-но приїхали з донькою. Були в дорозі 4 дні. Тікали з палаючої Авдіївки. Добре, що є де перепочити. Тут чекатимемо на чоловіка та сина, які зараз намагаються виїхати з Донеччини. Плануємо разом залишитися у місті. Влаштуватися на роботу, знайти постійне житло», – розповіла Олена Зінченко.

Власник салону домовився зі знайомими, які готують їжу. Вони привозять людям гарячі страви тричі на день. Працівники магазину звернулися до знайомих із проханням допомогти переселенцям речами. Тепер у прихисті є одяг, взуття для дітей та дорослих.

«Дніпро – найближче місто, куди можна було виїхати із Сєвєродонецька. Мали зовсім обмаль часу. Речі збирали галопом. Старенькі батьки залишилися без змінного одягу. Тут нас тепло прийняли. Нагодували, надали необхідні речі. Дуже вдячні за все», – поділилася Наталія Логінова.

Загалом із початку війни Дніпропетровська область прийняла 12,5 тис переселенців із інших регіонів.