Дніпропетровська область прийняла 12,5 тис переселенців

З 24 лютого Дніпропетровщина прийняла 12,5 тис переселенців із інших областей. Людям із охоплених бойовими діями регіонів допомагають із тимчасовим житлом, продуктами та речами.

«Люди, які тікають від бомбардувань, телефонують на наші колцентри. Ті працюють цілодобово. Допомагаємо біженцям і з тимчасовим, і з довготривалим житлом. Підказуємо, як можна відновити загублені документи, отримати соціальні виплати», – розповіла представниця Координаційного штабу волонтерів Дніпра Ірина Юрчишина.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

З першого дня війни у Дніпрі працює центр допомоги жінкам та дітям із «гарячих точок». Родини отримують усе необхідне. Харчові набори, засоби гігієни, побутову хімію. Хто має потребу – дитяче харчування, корм для домашніх тварин. А ще постіль, ковдри, одяг, взуття.

«До нас їдуть з Херсону, Києва, Харкова, Полтавщини, Донеччини, Луганщини. Щодня допомагаємо 200 родинам. Загалом надали підтримку понад 3 тис переселенців», – сказала координаторка центру Анна Браткова.

До доброї справи долучаються харчові підприємства, додала вона. Привозять вареники, пельмені. Не залишаються осторонь і жителі сусідніх будинків. Бабусі приносять домашню консервацію, хліб власної випічки, кекси для малечі.

«Ледве вирвалися з Маріуполя разом із чоловіком та двома дітьми. Це просто диво. У Дніпрі нам дуже допомогли. Я поспіхом забула зимовий комбінезон однорічної доньки. Тут отримала. Речі – супер! Чудові. Вибрала і книжечки для малечі. Дякую дуже за все», – поділилася Алла Данілян.

У центрі можна попити чаю, води. Отримати допомогу психолога, педіатра. Навідуються і вузькопрофільні медичні фахівці.

«Я родом із Маріуполя. Останні 3 роки вчилася на педіатра у Харкові. Через бомбування довелося покинути місто. У Дніпрі сама стала волонтеркою. Допомагаю дітям. Граю з малечею, зі школярами займаюся математикою. Є книжки, іграшки, «розвивалки». Хто має потребу – все надаємо», – розповіла волонтерка Софія Райзер.

Переселенці можуть звертатися на «гарячу лінію» Координаційного штабу волонтерів Дніпра. Щодо тимчасового розселення – за телефонами: 099 500 71 17, 097 500 71 17. За консультаціями щодо відновлення документів, довготривалого житла – 089 120 33 04.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!