Дніпрянам розкрили “секрети” ще однієї міської вулиці

Процеси декомунізації, які тривають у Дніпрі – це не лише перейменування географічних об’єктів. Це й ще розповсюдження історій виникнення назв та значення топонімів. «Агентство розвитку Дніпра» другий рік поспіль проводить подібні просвітницькі заходи у різних форматах. Серед учасників переважають історики, тож оперують активісти лише перевіреними даними, заохочуючи людей до здобуття нових знань.

Цього разу захід пройшов на вулиці, названу на честь українського мецената, засновниці дитячої лікарні – Надії Іванівні Алексєєнко.

«Раніше ця вулиця мала ім’я Чичеріна – наркома зовнішніх справ в радянській Росії, більшовика, – розповідає історик Vadim Prokopov. – Тому, звичайно, ця вулиця підпала під закон про декомунізацію. Та ще до революції вона мала назву Надії Алексєєнко – відомої дружини місцевого купця Катеринославщини, яка після смерті чоловіка зробила величезний внесок у місто. Вона побудувала дитячу лікарню і зробила грошовий внесок у благодійний фонд для її утримання. Тобто ця жінка зробила набагато більше для нашого міста, ніж Чичерін».