До дніпровського музею привезли новий експонат (Фото)

У Дніпрі у фондах Музею спротиву Голодомору поповнення. Із своєї чергової пошукової «експедиції» начальник експозиційно-виставкового та видавничого відділу музею Валентин Рибалка привіз новий експонат. Це збірка оповідань українського діаспорного письменника Зосима Дончука «Чорні дні», присвячена неприкрашеній дійсності СРСР 1930-х – 1940-х років. Повідомили на ФБ-сторінці музею.

Книжка побачила світ 1952 р. Серед інших оповідань є декілька, що розповідають власне про події часів Голодомору: «Сміх божевільної», «Останній Великдень на Полтавщині».

Зосим Дончук відноситься до числа українських діаспорних письменників післявоєнної хвилі. Він народився 17 (30) квітня 1903 р. на Уманщині. Середню освіту здобув в Уманській гімназії, закінчив військове училище в Москві (1929). Працював економістом у м. Вінниці. У роки війни емігрував спочатку до Канади, потім до США (1949). Мешкав у Філадельфії, працював робітником на фабриці. Був засновником і головою Товариства прихильників Української Народної Республіки, заступником голови Літературно-мистецького клубу в Філадельфії.

Загалом жеце видання стане чудовим експонатом, що розповідатиме відвідувачам про меморіалізацію Голодомору в середовищі української діаспори.