ДПІ у Центральному районі Дніпра інформує
З початку поточного року працівниками податкової міліції припинено діяльність 16 конвертаційних центрів, якими було проконвертовано понад 3 млрд. грн. Про це повідомив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан.
За його словами, до складу злочинних «конвертів» входило 174 транзитно-конвертаційних підприємств. За результатами оперативних дій накладено арешт на готівкові та безготівкові кошти на загальну суму 13,6 млн. гривень.
“Особам, що входили до складу конвертаційних центрів оголошено 6 підозр. За результатами проведених заходів до бюджету стягнуто 95,2 млн. гривень”, – наголосив Сергій Білан.
Нагадаємо, що протягом 2016 року податковою міліцією було припинено діяльність 77 конвертаційних центрів, якими було проконвертовано 27 млрд. гривень. За результатами відпрацювання підприємств реального сектору економіки – користувачів послуг «конвертаційних центрів» стягнуто понад 1 млрд. 240 млн. гривень.
Павло Дроняк: Для отримання податкової знижки декларація подається до 31 грудня
Якщо людина протягом року отримувала заробітну плату, з якої утримано податок на доходи фізичних осіб, то за наявності підстав, встановлених Податковим кодексом України, така особа має право на отримання податкової знижки. Про порядок застосування права на податкову знижку розповів директор Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк в інтерв’ю газеті «Факти».
За його словами, податкова знижка надається, якщо фізичною особою протягом звітного року понесені витрати, пов’язані зі сплатою за навчання в вищих та професійно-технічних навчальних закладах, внесками на благодійність, відсотками за іпотечним кредитом, витратами на переобладнання машин під біопаливо, витратами на отримання доступного житла за державними програмами тощо.
«Загалом, 80 відсотків громадян заявляють про право на податкову знижку за витратами на навчання у вищих і професійно-технічних навчальних закладах. При цьому дана норма поширюється як на самих платників податку, так і на їх родичів першого ступеня споріднення», – зазначив Павло Дроняк.
Для отримання податкової знижки за результатами 2016 року необхідно подати декларацію за місцем реєстрації до 31 грудня 2017 року, оскільки право на податкову знижку на наступні роки не переноситься. У декларації необхідно вказати суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, вид понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення.
Посадовець також акцентував увагу на тому, що є кілька обмежень для надання податкової знижки.
«По-перше, вона надається тільки фізичним особам – резидентам України, які мають реєстраційний номер облікової картки платника податку або відповідну відмітку в паспорті про відмову від його прийняття. По-друге, претендувати на податкову знижку можна тільки в разі, якщо людина витратила гроші на придбання товарів, робіт або послуг саме у резидента – як юридичної, так і фізичної особи, і цьому є документальне підтвердження.», – підкреслив Павло Дроняк.
Крім того, розмір знижки по окремим видам має обмеження. Наприклад, витрати, понесені на навчання у вищих і професійно-технічних навчальних закладах у 2016 році, не повинні перевищувати розмір доходу, встановленого для застосування податкової соціальної пільги, у розрахунку на кожний повний або неповний місяць навчання (у 2016 році це – 1930 грн. у розрахунку за місяць).
Також встановлено обмеження, що загальна сума понесених витрат не повинна перевищувати загальну суму зарплати людини за цей же рік. Крім того, право на податкову знижку не поширюється на інші доходи, наприклад, доходи від підприємницької діяльності.
Після отримання декларації, здійснюється перерахунок утриманого податку на доходи фізичних осіб та визначається сума, що підлягає поверненню. Кошти з бюджету повертаються протягом 60 днів поштовим переказом або на банківський рахунок заявника.
Відсунемо на другий план паперову бюрократію та черги
Чимало корисної та потрібної інформації платники податків можуть почерпнути, відвідавши офіційний веб-портал Державної фіскальної служби України (www.sfs.gov.ua). Електронні сервіси створені для перетворення процесу декларування податків в швидку і комфортну процедуру, – а отже для економії часу та коштів платників.
Сформувати та надіслати до органів ДФС податкову звітність, перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також почерпнути іншу корисну інформацію можна, скориставшись сервісами «Електронна звітність» та «Електронний кабінет платника податків».
На сайті відомства діє загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (спрощено – «ЗІР»), який дозволяє здійснювати пошук інформації з проблемних питань, особливостей справляння податків і зборів, у тому числі з використанням ключових слів, назв нормативно-правових актів та шляхом перегляду відомостей за певні періоди часу.
Також пропонуємо скористатися наступними сервісами ДФС України:
– «Реєстр платників ПДВ», де щоденно оприлюднюється інформація про реєстрацію платників ПДВ;
– «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», що допоможе оцінити податкові ризики діяльності з вашим партнером по бізнесу, який можливо не є платником ПДВ, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою та інше;
– «Анульована реєстрація платників ПДВ», де можна отримати інформацію про осіб, позбавлених реєстрації як платників ПДВ за заявою платника податку, з ініціативи контролюючих органів чи за рішенням суду;
– «Пульс», що гарантує платнику послуги з оперативного вирішення проблемних питань, моментальне реагування на заявлені факти неправомірних дій або бездіяльності працівників служби;
– «Декларування on-line» надає змогу заповнити та подати декларацію про майновий стан і доходи в електронному вигляді;
– «Реєстр страхувальників», що містить інформацію про взяття на облік платника єдиного внеску, його реєстраційний номер та клас професійного ризику.
На веб-порталі можна скористатися сервісами «Митна статистика», «Акредитований центр сертифікації ключів», «Електронна митниця», «Адреси масової реєстрації».
Шановні платники податків! ДПІ у Центральному районі м.Дніпра рекомендує користуватися сервісами ДФС – це зручно та надійно!
В ДПІ у Центральному районі м.Дніпра громадяни задекларували понад 4 млн.грн.своїх доходів
З початку 2017 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2016 року, яка триватиме до 3 травня 2017 року.
Протягом двох місяців цього року вже 74 громадянина задекларували свої доходи. Загальна сума задекларованих доходів складає понад 4 754,4 тис.гривень.
Станом на 01.03.2017 року задекларовано податкових зобов’язань із сплати податку на доходи у розмірі понад 166,8 тис. грн. та 49,1 тис. грн. військового збору., з них перераховано до бюджету відповідно ПДФО – 5 громадянами на суму 36,9 тис.грн., військового збору – 8 громадянами на суму 9.7 тис.грн.
Своїм правом на податкову знижку протягом січня – лютого 2017 року вже скористалися 5 громадян, які мешкають на території Центрального району. До повернення з бюджету підлягає 6,4тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.
«В ДПІ у Центральному районі м.Дніпра створені сприятливі умови для участі громадян в кампанії декларування своїх доходів», – відзначає начальник ДПІ Наталія Болдаш. Подати декларацію про майновий стан і доходи можна особисто платником або уповноваженою на це особою; надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
ФАХІВЦІ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МИТНИЦІ ДФС ЗНАЙШЛИ ЗАБОРОНЕНИЙ ЕФЕДРИН
На митну територію України в зоні діяльності Київської міської митниці ДФС згідно накладної DHL з Йорданії було переміщено товар – «натуральна трава для особистого вживання» вагою 5,4 кг, оголошеною вартістю 5 доларів США, який надалі на підставі повідомлення про транзитне переміщення був доставлений в зону діяльності Дніпропетровської митниці ДФС.
Під час здійснення митного контролю та огляду зазначеного міжнародного експрес-відправлення встановлено, що у картонній коробці знаходяться запаковані в поліетиленову плівку висушені стеблини рослинного походження зеленого кольору.
За результатами проведеного експрес-аналізу з використанням тесту «(PSEUDO)-EPHEDRINE TEST» (M.M.C. International B.V., batch №251891) встановлено вміст в висушених стеблинах рослинного походження зеленого кольору прекурсору – «ЕФЕДРИН», який включений до Списку 1 Таблиці IV Постанови Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 №770 «Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів».
Дніпропетровською митницею ДФС направлено до слідчого відділу Управління служби безпеки України в Дніпропетровській області Повідомлення про протиправне діяння, що містить ознаки злочину передбачене ч.3 ст. 305 Кримінального кодексу України.
Легальні доходи працюють на громаду Центрального району м.Дніпра
Податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом у наповненні місцевої казни, його питома вага в загальних податкових надходженнях бюджету складає майже 90 відсотків.
В січні- лютому місяці 2017 року платники, які обслуговуються у ДПІ у Центральному районі м.Дніпра перерахували до бюджетів 94,9 мільйонів гривень ПДФО, в т. ч до місцевого бюджету 70,3 млн.грн., що на 26,2 мільйонів (або на 37,3%) перевищує минулорічні надходження.
В ДПІ нагадують, що Законом України від 21 грудня 2016 року № 1801-VІІІ „Про Державний бюджет України на 2017 рік” з 1 січня 2017 року встановлено місячну мінімальну заробітну плату у розмірі – 3200 гривень, а погодинну – 19,34 гривні.
Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2017 року становить для працездатних осіб з 1 січня 2017 року – 1600 гривень, з 1 травня – 1684 гривні, з 1 грудня – 1762 гривні.
Фахівці ДПІ звертаються до роботодавців з проханням проявити відповідально – поважальне ставлення до найманих працівників і чітко дотримуватись законодавчої норми щодо нарахування офіційної зарплати в сумі не менш 3200 гривень. Адже гідна заробітна плата – це запорука спокійного та благополучного життя як роботодавців, так і їхніх працівників.
Про використання захищених носіїв ключової інформації
ДПІ у Центральному районі м.Дніпра звертає увагу, що Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно – довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД ДФС) на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД ДФС у розділі «Новини» за посиланням повідомив наступне.
Законом України від 22.05.2003 року «Про електронний цифровий підпис» передбачено, що державні реєстратори прав на нерухоме майно, державні реєстратори юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, нотаріуси (далі – користувачі реєстрів) використовують лише захищені носії особистих ключів (далі – НКІ).
Зазначене обмеження введено Законом України від 06 жовтня 2016 року №1666 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності» як дієвий засіб для протидії шахрайству з використанням даних Єдиних та державних реєстрів Міністерства юстиції України.
Таким чином, для отримання послуг електронного цифрового підпису та здійснення генерації ключів в АЦСК ІДД ДФС користувачам реєстрів необхідно мати при собі захищений НКІ.
У разі відсутності у користувача реєстру захищеного НКІ, адміністратором реєстрації АЦСК ІДД ДФС буде прийнято рішення про відмову у наданні послуг ЕЦП.
Стан справляння рентної плати
Як поінформували у секторі адміністрування екологічного податку та рентної плати, місцевих податків управління податків і зборів з юридичних осіб ДПІ у Центральному районв м.Дніпра на території Центрального району м.Дніпра здійснюється спеціальне використання води, користування радіочастотним ресурсом України.
Станом на 01.03.2017 року на обліку в ДПІ перебувають 149 платників рентної плати, з яких 138 суб’єктів господарювання – платники рентної плати за спеціальне використання води, 11 суб’єктів господарювання – платники рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України
Протягом січня – лютого п.року від платників ДПІ у Центральному райну до бюджету надійшло:
109,6 тис.грн рентної плати за спеціальне використання води;
12,1тис.грн плати за користування радіочастотним ресурсом України.
Фахівці податкової пояснили, що рентна плата – це загальнодержавний податок, який справляється за користування надрами для видобування корисних копалин; за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин; за користування радіочастотним ресурсом України; за спеціальне використання води; за спеціальне використання лісових ресурсів; за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України (п.п. 14.1.217 п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України, далі – ПКУ).
Правом на податкову знижку можна скористатися до кінця року
В ДПІ у Центральному районі м.Дніпра роз’яснюють, що метою декларування доходів фізичних осіб є не тільки сплата податку до бюджету, а й повернення платникам сум податку на доходи фізичних осіб, надмірно сплаченого з їх заробітної плати в минулому податковому році.
Згідно з положеннями ст. 166 ПКУ платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Тобто повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати.
Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ.
Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками 2016 року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу, такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати:
частину суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до статті 175 цього Кодексу;
суму коштів або вартість майна, перерахованих (переданих) платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, які на дату перерахування (передачі) таких коштів та майна відповідали умовам, визначеним пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу, у розмірі, що не перевищує 4 відсотків суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року;
суму коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення,який не одержує зарплати. Така сума не може перевищувати розміру доходу суми визначеної в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 ПКУ (1930 грн.) в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом 2016 року;
суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, у тому числі для придбання ліків (донорських компонентів, протезно-ортопедичних пристосувань, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів), а також суму коштів, сплачених платником податку, визнаного в установленому порядку інвалідом, на користь протезно-ортопедичних підприємств, реабілітаційних установ для компенсації вартості платних послуг з реабілітації, технічних та інших засобів реабілітації, наданих такому платнику податку або його дитині-інваліду у розмірах, що не перекриваються виплатами з фондів загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування;
суму витрат платника податку на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків, сплачених платником податку страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як такого платника податку, так і членів його сім’ї першого ступеня споріднення, які не перевищують (у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування):
а) при страхуванні платника податку або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом платника податку, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління чи за їх сукупністю –суми визначеної в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 ПКУ (1930 грн.);
б) при страхуванні члена сім’ї платника податку першого ступеня споріднення або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління на користь такого члена сім’ї чи за їх сукупністю – 50 відсотків суми визначеної в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 ПКУ (1930 грн. х 50% = 965 грн.) в розрахунку на кожного застрахованого члена сім’ї;
суму витрат платника податку на:оплату допоміжних репродуктивних технологій згідно з умовами, встановленими законодавством, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік;
оплату вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;
суму коштів, сплачених платником податку у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива;
суми витрат платника податку на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема:
– квитанціями;
– платіжними дорученнями;
– фіскальними або товарними чеками;
– прибутковими касовими ордерами;
– меморіальними ордерами тощо;
Крім того, понесені витрати підтверджується копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).
У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).
Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати декларацію до 31 грудня 2017 року.
Якщо платник податку до кінця 2017 року, не скористається правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2016 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.
Незалежно від дати державної реєстрації припинення підприємницької діяльності єдиний соціальний внесок сплачується за повний місяць
Фахівці ДПІ у Центральному районі м.Дніпра нагадують, що зняття з обліку платників Єдиного соціального внеску фізичної особи – підприємця здійснюється контролюючими органами на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок платників та проведення остаточного розрахунку (абзац сьомий частини першої ст. 5 Закону № 2464).
Відповідно до п. 7 ст. 4 Закону України від 15 травня 2003 року 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» фізична особа – підприємець позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цією фізичною особою.
Пунктом 8 розд. ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (далі – Порядок № 435), встановлено, що у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП зобов’язані подати самі за себе звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.
Таким чином, у разі припинення підприємницької діяльності ФОП зобов’язані подати Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ і сплатити ЄСВ за останній звітний період до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.
При цьому, ФОП на загальній системі оподаткування сплачують ЄСВ у розмірі не менше мінімального страхового внеску за кожний місяць звітного періоду, у якому отримано дохід (прибуток). ФОП – платники ЄП зобов’язані сплатити ЄСВ в розмірі, який визначають самостійно, але не менше мінімального страхового внеску, за кожний місяць звітного періоду незалежно від того, здійснювали вони підприємницьку діяльність чи ні.
Місяць, в якому було припинено підприємницьку діяльність, відноситься до звітного періоду (місяця), за який сплачується ЄСВ, незалежно від дати державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.
З 1 березня 2017 року оновлено методику нормативної грошової оцінки земель сільгосппризначення
ДПІ у Центральному районі м.Дніпра звертає увагу, що Урядом запроваджено новий методичний підхід до проведення нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення – як сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насадженнь, сіножать, пасовищ, перелог), так і несільськогосподарських угідь на землях сільськогосподарського призначення).
Інформаційною базою для нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, у тому числі земель під господарськими будівлями і дворами, є відомості Державного земельного кадастру та документація із землеустрою.
Нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення визначається відповідно до нормативу капіталізованого рентного доходу на землях сільськогосподарського призначення природно-сільськогосподарських районів Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя згідно з додатком та показників бонітування ґрунтів шляхом складання шкал нормативної грошової оцінки агровиробничих груп ґрунтів природно-сільськогосподарських районів (для сільськогосподарських угідь).
За результатами проведення нормативної грошової оцінки окремої земельної ділянки сільськогосподарського призначення територіальний орган Держгеокадастру через центр надання адміністративних послуг за місцезнаходженням земельної ділянки видаватиме витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель у строк, що не перевищує трьох робочих днів з дати надходження відповідної заяви.
Слід зазначити, що попередню нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення було проведено в Україні лише один раз (станом на 01.07.1995).
Методика, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.1995 № 213, застосовуватиметься лише при проведенні нормативної грошової оцінки земель населених пунктів.
Постанова Кабінету Міністрів України від 16.11.2016 № 831
Як бізнесменам звітувати за використання води для питних потреб
ДПІ у Центральному районі м.Дніпра інформує, що суб’єкти господарювання не сплачують рентну плату за спеціальне використання води, яку використовують виключно для задоволення власних питних і санітарно-гігієнічних потреб. Якщо бізнесмен, зареєстрований платником рентної плати за спеціальне використання води (далі – рентна плата), у звітному кварталі звітного року використовував воду виключно для зазначених потреб, то об’єкт оподаткування рентною платою у нього відсутній. Такий суб’єкт щокварталу подає до контролюючого органу декларації з рентної плати наростаючим підсумком з початку року до закінчення звітного року.
Водночас, якщо суб’єкт господарювання, який є платником рентної плати, з початку звітного року використовуватиме воду виключно для задоволення власних питних та санітарно-гігієнічних потреб, то такий платник повідомляє відповідний контролюючий орган про відсутність у нього у звітному році об’єкта оподаткування рентною платою та податкові декларації з рентної плати не подає. Для цього необхідно скласти заяву в довільній формі та подати її не пізніше граничного терміну подання декларації за І квартал звітного року.
Оподаткування доходу нерезидентів у вигляді відсотків за позиками
ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що Законом України від 21.12.2016 р № 1797-VIII внесені зміни до Податкового кодексу України, зокрема, щодо оподаткування доходів нерезидентів у вигляді відсотків за позиками або фінансовими кредитами, наданими резидентам.
Статтю 141 Податкового кодексу України доповнено новим пунктом 141.4.11, відповідно до якого, такі доходи оподатковуються за ставкою в розмірі 5% у джерела виплати таких доходів та за рахунок таких доходів з одночасно дотриманням наступних умов:
– кошти, надані нерезидентом за позикою або фінансовим кредитом, залучені ним шляхом розміщення іноземних боргових цінних паперів на іноземній фондовій біржі, що входить до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України;
– кошти, надані нерезидентом за позикою або фінансовим кредитом, залучені з метою надання (прямо або опосередковано) резиденту позики або фінансового кредиту;
– нерезидент, якому виплачуються проценти, та/або уповноважена ним особа (якщо проценти виплачуються через таку особу) не є резидентами юрисдикцій, які на дату розміщення нерезидентом іноземних боргових цінних паперів включені до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до п.п 39.2.1.2 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 цього Кодексу.
До уваги платників податку на додану вартість!
ДПІ у Центральному районі м.Дніпра інформує, що Міністерством фінансів України видано наказ від 23.02.2017 №276 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28.02.2017 за №269/30137 (далі – наказ №276).
Вказаним наказом, зокрема, внесено зміни до форми податкової накладної (викладено в новій редакції) та порядку її заповнення.
Відповідно до пункту 5 наказу №276 він набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.
Враховуючи те, що наказ №276 опубліковано 28.02.2017 (Урядовий кур’єр), він набрав чинності 1 березня 2017 року.
Пунктом 3 Порядку заповнення податкової накладної передбачено, що усі податкові накладні підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) за формою, чинною на день такої реєстрації.
Разом з тим, з метою створення комфортних умов для платників податку на додану вартість, а також доопрацювання програмного забезпечення для формування і подання податкових накладних/розрахунків коригування до реєстрації в ЄРПН (у зв’язку із внесенням вказаних змін), податкові накладні/розрахунки коригування прийматимуться до реєстрації в ЄРПН за новою формою (у редакції наказу №276) починаючи з 16 березня 2017 року.
До вказаної дати податкові накладні/розрахунки коригування реєструються в ЄРПН за старою формою (до внесення змін наказом №276).
Зміни в адмініструванні податку на нерухоме майно
ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що Законом України від 20.12.2016 № 1791 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» (далі – Закон № 1791) та Законом України від 21.12.2016 № 1797 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» внесено зміни, зокрема в частині податку на нерухоме майно.
Так, змінами, передбачено, що ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відс. розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. м бази оподаткування (пп. 266.5.1 п. 266.5 ст. 266 Податкового кодексу України).
Крім того, Законом № 1791 установлено, що з 1 січня 2017 року до прийняття відповідним органом місцевого самоврядування рішення про встановлення ставок місцевих податків і зборів на 2017 рік згідно із Законом № 1791 встановлені таким органом місцевого самоврядування ставки, зокрема з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, застосовуються з коефіцієнтом 0,5.
Звертаємо увагу, що в 2016 році набрала чинності законодавча норма відповідно до якої збільшується база оподаткування на 25000 гривень на рік за кожен об’єкт житлової нерухомості (його частку), що перебуває у власності платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку).
Нагадуємо, у 2017 році фізичним особам – платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, податок нараховуватиметься контролюючими органами за місцем їх податкової адреси (місцем реєстрації) за 2016 рік.
Забруднення атмосфери подорожчало
Законом України від 20 грудня 2016 року № 1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» з початку 2017 року на 12% збільшено ставки екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення і які застосовуються платниками для визначення податкових зобов’язань, що виникли з 1 січня 2017 року.
Екологічний податок сплачується за: скиди окремих забруднюючих речовин у водні об’єкти, розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах, утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені), тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензійний строк.
В ДПІ у Центральному районі м.Дніпра інформують, у випадку якщо платник екологічного податку не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то він повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву довільної форми про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку. В іншому разі платник податку зобов’язаний подавати Декларації відповідно до вимог Податкового кодексу України.