Етнофестиваль у Петриківці – сало, співи та майстер-класи

Вже дев’ятий раз Дніпропетровщина збирає умільців, талановитих співаків та майстрів народної справи на щорічному обласному фестивалі «Петриківський дивоцвіт».

Фестиваль започаткований у 2008 році і вже став не тільки обласним, але й міжнародним. Традиційно на «Петриківському дивоцвіті» збираються цілі родини майстрів з усієї області, щоб похизуватися своїми виробами — ляльками, посудом і національним одягом в традиційному стилі, куванням, плетеними кошиками і багатьом іншим. Цього року презентують також смачні доробки – алею сала, алею меду та вареників.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

«Це унікальна подія, яка буває раз на рік», – наголошує голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов. Наша мета популяризувати народну культуру, етнічні мотиви та українські бренди – українську кухню, вироби ручної роботи та українську пісню. Але підкреслюємо, що алкоголь цього року на фестивалі заборонений. Натомість, буде конкурс на кращий компот та узвар!».

Організатори підкреслюють, що цього року роблять ставку на родинні цінності. На фестивалі зберуться цілі покоління майстрів народних ремесел. До речі, тут практикують і зелений туризм – після фестивалю можна зупинитися на ночівлю в автентичній українській хаті.

Початок фестивалю о 5 ранку – тут стартує конкурс «На кращого рибака» Дніпропетровської області.

Також у програмі WorkОut для молоді, майстер-класи і конкурси, дитячі розваги та масштабний концерт, в якому беруть участь відомі співаки Дніпропетровщини: с 17 години концерт, в якому беруть учать вокальний дует Тетяна і Андрій Бабичі, дует «Монте –  Карло», солістка-флейтистка Ольга Зернаєва, солістка-вокалістка Галина Охотнік. Ввечері  гостей розважатимуть Іво Чижевич, шоу колектив люди вогню «Радослав», фольк-рок гурт «Анганежмент на вівторок», тріо «Sklass@ та дискотека 80-х наприкінці фестивального дня.  Вхід безкоштовний.  Свято пройде 17 вересня на центральній площі Петриківки, а також у парку та на проспекті Петра Калнишевського.

Дарина Сухоніс

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *