Гарбуз: користь та шкода головного продукту осені

Користь гарбуза доведена численними дослідженнями, головний овоч осені корисний як для дітей, так для дорослих. Проте не всім радять включати гарбуз у свій раціон. Пише 24tv.ua.

Корисні властивості гарбуза

Попри те, що гарбуз складається на 90% з води. він містить безліч вітамінів, амінокислот, білків, вуглеводів. Зокрема, в овочі міститься такі вітаміни як А, С, Е, D, РР, К, групи B і рідкісний вітамін Т.

Гарбуз збагачений такими мінералами як : фтор, магній, мідь, кальцій, цинк, марганець, фосфор, йод. До того ж, гарбуз може зберігатися при кімнатній температурі і не втрачає корисних властивостей.

У гарбузі міститься й 1 грам білка на 100 грамів гарбуза, таким чином, кількість білка у ньому більше, ніж у перепелиних яєць. Гарбуз містить у 5 разів більше каротину, ніж морква. Каротин в організмі перетворюється на вітамін А, що діє як антиоксидант. Каротин корисний для здоров’я очей та як засіб для загоєння ран, опіків і виразок.

Дієтологи радять вживати гарбуз при туберкульозі, атеросклерозі, запорі, діабеті, подагрі, жовчнокам’яній хворобі. М’якуш гарбуза рекомендують вагітним та дітям. Під час вагітності лікарі радять вживати як природний протиблювальний засіб. Відвар з гарбуза з додаванням меду допомагає при нервових розладах і безсонні.

Зокрема, дієтологиня Оксана Скиталінська каже, що їсти гарбуз можна усім (тим, кому не можна сирий, можна печений чи варений). Та перераховує наступні корисні властивості гарбуза: Гарбуз у раціоні забезпечить здоровий імунітет та природний детокс. В ньому міститься розчинна клітковина (пектин), яка поглинає токсини і живить кишкові мікроорганізми, готуючи їх до зими — чим більша видова різноманітність мікробіоти, тим міцніший кишковий імунітет.

Ще одним бонусом від вживання гарбузи стане здорова і красива шкіра. Якщо печений гарбуз поєднати з корисним жиром, то каротиноїди добре розчиняться і добре засвояться, перетворившись в організми на вітамін А, який зміцнює слизові та покращує стан шкіри, готуючи їх до зими — щоб шкіра не висушувалась, не обвітрювалась, а сезонні загострення запальних захворювань шлунку та кишківника швидко переходили в стан ремісії.

Ви відчуєте протинабряковий ефект завдяки великому вмісту калію, адже гарбуз допомагає долати затримку рідини в організмі та набряки.

Тому його варто їсти всім, хто:
• має проблеми із судинами, особливо, варикозну хворобу;
• має проблеми із серцем (високий тиск);
• приймає гормони, в першу чергу, кортикостероїди та інші гормони;
• має сидячу роботу і просто має схильність до легкої набряклості лиця зранку.

Шкода гарбуза

Овоч не рекомендують вживати при важкій формі цукрового діабету. Сирий сік гарбуза протипоказано пити при гастриті зі зниженою кислотністю, виразці шлунка і дванадцятипалої кишки. Не варто вживати гарбуз, якщо у людини алергія на овоч або ж індивідуальне несприйняття.

 

Фото: з відкритих джерел