Герой з Дніпропетровщини затулив вірним серцем Україну (Фото)

«Він затулив вірним серцем Україну» — ці слова з пісні відомої української композиторки і співачки Лілії Остапенко стали лейтмотивом дійства, яке відбулося 4 жовт­ня у Павлівському сільському будинку культури що на Дніпропетровщині.

У 2015-му, 4 жовтня від розриву ворожої міни зупинилося серце патріота Романа Карася, родом із с. Шев’якине на Васильківщині. Не витримало батькове серце від невимовного горя, пішов за сином. І минулого року за ініціативи побратимів і сільської ради тут започаткували фестиваль-конкурс пат­ріотичної пісні та авторської поезії у пам’ять про українського захисника Романа Валентиновича Карася. Голова Павлівської сільради В. М. Горобець привітала гостей урочистого зібрання, бо прибули сюди і перша заступниця голови Васильків­ської РДА А. М. Середіна; і заступник військо­вого комісаріату майор Іванов; і киянки Лілія Остапенко, композиторка і співачка; Юлія Мартинова-Любецька, заслужена артистка України, співачка; і фронтові побратими, і мати Романа — Олена Миколаївна Карась, яка ось так сказала: «Сьогодні той день, коли вже чотири роки немає мого синочка, пішов від мене після нього і мій чоловік Валентин — не витримало серце. А вони ж обоє захищали Україну у перші роки війни. Синок ходив до Павлівської школи, навчався в університеті, не встиг навіть створити свою сім’ю, а я ж його виховувала для радості, та радість мою забрала війна, а тепер він усміхається до мене тільки з фотографії, живий. Я лишилася одна на світі, хоча мене підтримують мої земляки і побратими мого синочка. Інколи своє горе вкладаю у римовані рядки».

Було багато спогадів, а потім — поминальна хвилина мовчання і пісня «Мамо, не плач» зринула під самі небеса разом із материнськими сльозами. І звучав Гімн України, і квіти до пам’ятної дошки Роману Валентиновичу Карасю несли павлівські школярі. А потім деякі з них відкрили фестиваль своїми поетичними витворами, які не можна було слухати холодним серцем, сльози самі лилися… Конкурс пісенний розпочався з найменшеньких солістів, потім були і дорослі, а далі — дуети, тріо, ансамблі, аматор­ські колективи, зразковий дитячий ансамбль «Зорепад» (керівник Наталя Данилюк). Журі зробило свій висновок: така багата на таланти Васильківщина. Кожен отримав нагороду за своє призове місце. Гості з Києва, талановиті співачки, заслужені артистки України Лілія Остапенко та Юлія Мартинова-Любецька подарували ще по кілька патріотичних пісень учасникам фестивалю-конкурсу «З Україною в серці» у пам’ять учасника АТО Романа Карася. Ці імена для бага­тьох із нас стали справді відкриттям, особливо ім’я талановитої композиторки Лілії Остапенко, тому і виникало запитання: чому не чути її голос, її музику з українських телеканалів?..

А наостанок хочеться сказати: Господи, відведи печаль від України, аби не заливалася кров’ю синів і сльозами матерів наша земля.

ЛІЛІЯ ДАНИЛЮК,

ФОТО ЛАРИСИ ХОРОШИЛОВОЇ