Гліб Пригунов: «Фундамент стосунків між Латвією та Дніпропетровщиною закладено»

Головна мета візиту до Дніпра Надзвичайного і Повноважного посла Латвійської Республіки Юріса Пойканса була досягнута. Наразі стосунки між Дніпропетровщиною та Латвією вже мають свою історію.

У жовтні 2017 року відбувся візит делегації депутатів латвійського сейму до Дніпропетровщини, під час якого був підписаний меморандум про всебічну співпрацю Дніпропетровщини з урядом Латвії. Ця угода стала правовим полем для реалізації вже конкретних заходів. Через тиждень представники латвійських самоуправлінь приїхали із власними проектами та схемами їх запровадження у своїй країні.

«Найважливіша та найефективніша реформа в Україні сьогодні – це реформа децентралізації, запроваджена нашим президентом Петром Порошенко. Дніпропетровщина є однією з лідируючих областей у створенні громад. І в цьому нам допомагають країни ЄС, у тому числі і Латвія», – зауважив Гліб Пригунов.

«Я радий, що у нас розвивається співпраця у сфері децентралізації. Ми завжди готові поділитися досвідом та відкриті за всіма напрямками, де у вас є зацікавленість. Наші народи все ж дуже споріднені і ментально ми не сильно відрізняємось», – розповів посол Латвії Юріс Пойканс.

У ході зустрічі Юріс Пойканс та голова обласної ради Гліб Пригунов виділили три основні напрями розвитку:
– проведення днів Дніпропетровської області у Латвії;
– участь бізнесменів з області в міжнародному економічному форумі в Латвії, який відбудеться навесні 2018 року;
– відкриття почесного консульства Латвії у Дніпрі.

«Ми сподіваємось на більш плідні стосунки з Латвією. Я думаю, латвійцям буде особливо цікавий наш аграрний сектор, а також торгівля продуктами харчової промисловості. Більш суттєві стосунки виникнуть після відкриття у Дніпрі почесного консульства», – зазначив голова облради Гліб Пригунов.