Група безробітних протягом 3-х років ошукувала дніпровські банки

Протягом трьох років група з 6-ти безробітних осіб ошукувала дніпровські банки. Чіткий розподіл ролей забезпечив злочинній групі налагоджену схему з отримання «легких грошей».  Сума завданих банківським установам збитків становить 650 тисяч гривень. Матеріали кримінального провадження відносно співучасників направлено до суду.

Працівники Управління захисту економіки (УЗЕ) в Дніпропетровській області спільно зі слідчими слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області задокументували злочинну діяльність організованої злочинної групи, яка шахрайським шляхом, оформлювала у банківських установах кредитні договори та, в результаті, отримувала грошові кошти.

За даним фактом було відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) КК України.

До групи входили як чоловіки, так і жінки, організатором виступив 33-річний дніпровець. Всі члени групи офіційно працевлаштовані не були та не мали постійного джерела доходів, тому одержання стабільних незаконних прибутків було привабливим.

Кожен член групи мав свої функції, яким чітко слідував. Організатор координував та контролював діяльність учасників, виготовляв підроблені документи, на підставі яких отримувалися кредитні кошти, а також розподіляв між членами групи незаконно отримані кошти.

Жінки займалися підшукуванням осіб, які належать до категорії соціально незахищених. Пізніше такі особи та їх документи використовувалися при отриманні кредитів. Мінімальна сума кредиту становила — 5 тисяч гривень та доходила до 40 тисяч гривень.

Чоловіча роль полягала у супроводі позичальників до банківських установ та контролі за отриманням ними у банках кредитів по підробленим документам.

Досудовим розслідуванням було встановлено причетність групи до більш як 15 епізодів вчинення кримінальних правопорушень на загальну суму збитків, завданих банківським установам – 650 тисяч гривень.

За результатами проведених заходів,  слідчі повідомили зловмисників про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України.

Наразі обвинувальний акт з матеріалами кримінального провадження відносно усіх членів організованої злочинної групи направлено до суду.