Художниця з Дніпра розмальовує новорічні прикраси петриківським розписом (фото)

Художниця з Дніпра Вікторія Тимошенко розписує ялинкові кульки. До свят вона розмалювала петриківським розписом більше ста новорічних прикрас. Майстриня розповіла Суспільному про своє мистецтво та показала свою улюблену новорічну кульку.

Вікторія Тимошенко родом з села Петриківки. Мама Вікторії теж художниця. Тож дівчинку із самого народження оточували витвори петриківських майстрів. Сама Вікторія каже: малює, скільки себе пам’ятає.

ялинкові кульки_Вікторія Тимошенко

«Вдома у нас було безліч розписаних предметів. Але найбільше мене в дитинстві зачаровував розписаний сервант зеленого кольору. Я увесь час роздивлялася його, ці візерунки», – згадує Вікторія.

Вікторія розповіла, що з вибором професії визначилась одразу, бо хотіла тільки одного – малювати. Спочатку закінчила художню школу, а потім вступила до Криворізького педагогічного університету на спеціальність художниці-педагогині.

ялинкові кульки_Вікторія Тимошенко

«Малювання – це для мене не робота, це – моє життя! Я прокидаюсь поруч з фарбами й засинаю поряд з ними. Пробувала малювати у різних жанрах, але все одно прийшла до петриківського розпису. Я звідти родом!» – розповідає майстриня.

Вікторія каже: почала розписувати новорічні прикраси на замовлення лише у цьому році.

ялинкові кульки_Вікторія Тимошенко

«Раніше теж малювала, але більше – для подарунків близьким та друзям. Та цього року люди почали якось дуже активно цікавитись петриківкою та народним мистецтвом», – розповіла Вікторія Тимошенко.

Кожна кулька унікальна, на їхній розпис майстриня витрачає від трьох годин до кількох днів.

ялинкові кульки_Вікторія Тимошенко

Щодо улюбленої кульки, то Вікторія каже, що це кулька із сюжетом «Вечори на хуторі поблизу Диканьки». На її розпис пішло п’ять днів.

«На цій кульці зображено багато персонажів, це тонка робота, яку швидко не зробиш», – розповіла художниця.

ялинкові кульки_Вікторія Тимошенко

Вікторія каже: не уявляє своє життя бе малювання. Якщо є замовлення, працює над ними. Якщо нема, то починає малювати картини або розписувати щось. Але малює щодня.

«Навіть, коли їду кудись на відпочинок, завжди беру із собою фарби. Бо день без малювання здається якимсь безсенсовним. Малювання робить мене щасливою. Це – моя потреба», – ділиться вона.

ялинкові кульки_Вікторія Тимошенко

Майстриня вважає, що для щастя кожній людині потрібно знайти улюблену справу.

«Це надзвичайно важливо! Адже тоді людина цим щастям ділиться з оточуючими, і це відчувається потім і в сім’ї і в інших сферах життя. Усі від цього тільки виграють», – пояснила Вікторія Тимошенко.