Хворіють на грип та коронавірус: яка епідемічна ситуація на Дніпропетровщині

Із симптомами грипу та ГРВІ до медзакладів Дніпропетровської області звертаються дорослі і діти. Рівень захворюваності зростає, втім регіон ще не перетенув епідемічний поріг. Але, розслаблятися не варто. Цього сезону в області очікують на одночасну циркуляцію штамів грипу А, В і коронавірусу. Про це повідомили під час брифінгу в обласній військовій адміністрації.

«В області з кінця листопада вже зафіксовані збудники грипу А. Випадки захворювання на COVID-19 реєструємо щодня. Адже пандемія триває. Лише за останній тиждень – понад 500 недужих на коронавірус», – наголосив заввідділу Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики інфекційних хвороб Денис Кісильов.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Найдієвіший спосіб захиститися і від грипу, і від COVID-19 – вакцинація, каже епідеміолог.

«Імунізація від коронавірусу вже дозволена дітям від 5 років. Дорослих закликаємо робити бустерні щеплення. Вакцинуватися від грипу, найперше, радимо людям із групи ризику. Тим, хто має хронічні хвороби, пенсіонерам 60+. А ще медикам, соцпрацівникам, робітникам сфери торгівлі», – сказав фахівець.

Від додав, що не варто нехтувати й захисними масками та антисептиками.

При перших симптомах слід залишитися вдома та проконсультуватися із сімейним лікарем. Особливо якщо з’явилися кашель, підвищена температура, нежить, слабкість, головний біль. Ні в якому разі не можна займатися самолікуванням.

фото із відкритих джерел

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!